Navaļnijam piespriesti vēl deviņi gadi cietumā
Krievijas tiesa otrdien opozicionāru Alekseju Navaļniju notiesājusi ar vēl deviņiem gadiem cietumā, atzīstot viņu par vainīgu apsūdzībās par krāpšanos un tiesneša apvainošanu.
Tiesa notika Vladimiras apgabala Pokrovas pilsētas tiesā, kur Navaļnijs izcieš sodu citā lietā. Tā bija Maskavas Ļefortovas tiesas izbraukuma sēde.
Prokuratūra pagājušajā nedēļā Navaļnijam par krāpšanos un tiesneša apvainošanu prasīja piespriest 13 gadus cietumā un 1,2 miljonus rubļu (orientējoši 9800 eiro) lielu sodanaudu.
Šobrīd Navaļnijs atrodas vispārējā režīma kolonijā. Prokuratūras pārstāve precizēja, ka jaunajā lietā pieprasa brīvības atņemšanu stingrā režīma kolonijā.
Aleksejs Navaļnijs klausās tiesas spriedumu
Maskavas tiesa otrdien apmierinājusi Krievijas Federālā sodu izpildes dienesta (FSIN) prasību nomainīt opozīcijas līderim Aleksejam Navaļnijam 2014.gadā piespriesto nosacīto sodu ...
Apsūdzības puse par krāpšanos uzskata ziedojumu vākšanu Navaļnija dibinātā Korupcijas apkarošanas fonda (FBK) kontā un Navaļnija līdzgaitnieku privātajos kontos.
"Līdzekļi tika vākti apzināti neizpildāmam mērķim - Navaļnija izvirzīšanai uz Krievijas prezidenta amatu," tiesā būtību apsūdzībām krāpšanā skaidroja prokurors.
No desmitiem tūkstošu cilvēku, kas ziedojuši Navaļnijam un FBK, kā cietušie figurē tikai četri, un viņi visi procesa gaitā atbalstīja apsūdzības pusi.
Navaļnijs savu vainu neatzīst un apsūdzības uzskata par politiskām.
Krievijā notiek mītiņi Navaļnija atbalstam
Krievijā policija trešdien aiztur cilvēkus opozicionāra Alekseja Navaļnija atbalsta mītiņos vairākos desmitos valsts pilsētu.
Dienās, kad notika sēdes Navaļnija lietā, tiesnese Margarita Kortova sazvanījusies ar Krievijas prezidenta administrācijas darbinieku Jevgēņiju Vladimirovu, apgalvo Navaļnija līdzgaitnieks Ivans Ždanovs. Viņa rīcībā nonākuši dati par tiesneses telefonzvaniem.
Pērnā gada februārī Navaļnijam tika piespriests divarpus gadu ilgs cietumsods par viņam 2014.gadā piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumu šķietamu pārkāpšanu, ārstējoties Vācijā pēc noindēšanas mēģinājuma ar ķīmisko ieroci "Novičok".