Latvijas Jūras spēki uzsāk komandvadību NATO jūras pretmīnu grupā
foto: Publicitātes foto
Latvijas Jūras spēki pārņem komandvadību NATO 1. pastāvīgajā jūras pretmīnu grupā (SNMCMG1).
Sabiedrība

Latvijas Jūras spēki uzsāk komandvadību NATO jūras pretmīnu grupā

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Šonedēļ Zēbriges ostā, Beļģijā, svinīgā ceremonijā Latvijas Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēki pārņēma komandvadību NATO 1. pastāvīgajā jūras pretmīnu grupā (SNMCMG1).

Latvijas Jūras spēki uzsāk komandvadību NATO jūras...

 

“Latvijas Jūras spēkiem šis ir svarīgs pagrieziena punkts. SNMCMG1 komandvadības uzņemšanās ir apliecinājums mūsu profesionalitātei un sabiedroto Jūras spēku augstajai sadarbspējai un savietojamībai. Mums šī ir liela atbildība un pagodinājums sniegt ieguldījumu NATO kolektīvajā drošībā, īpaši ņemot vērā pašreizējos ģeopolitiskos izaicinājumus,” uzsver komandkapteinis Auce.

Komandvadības maiņas ceremonijā piedalījās NATO Jūras spēku pavēlniecības (MARCOM) komandiera vietnieks viceadmirālis Jeroens van Zantens, Beļģijas Jūras spēku komandieris kontradmirālis Tangijs Botmans, kā arī Latvijas militārā pārstāvja vietnieks NATO un Eiropas Savienībā, jūras kapteinis Gvido Ļaudups.

Šī ir otrā reize, kad Latvijai uzticēts vadīt NATO SNMCMG1 grupu – pirmo reizi tas notika 2017. gadā, apliecinot sabiedroto uzticēšanos Latvijas Jūras spēku profesionalitātei, kompetencei un spējai nodrošināt stratēģiski nozīmīgu uzdevumu izpildi NATO kolektīvās drošības stiprināšanā.

Komandkapteinis Jānis Auce ir pieredzējis virsnieks ar plašu starptautisko pieredzi, tostarp dienējis Eiropas Savienības pretpirātisma operācijā “Atalanta” un bijis vadošos amatos Baltijas valstu Jūras eskadrā BALTRON.

SNMCMG1 ir NATO Reaģēšanas spēku sastāvdaļa un veic mīnu meklēšanas un neitralizēšanas uzdevumus, kā arī demonstrē sabiedroto klātbūtni un gatavību, operējot Ziemeļeiropas, Baltijas un Atlantijas reģionos. Iepriekšējā rotācijā, Beļģijas komandvadībā, grupas vienības piedalījās starptautiskās mācībās, veica vairāk nekā 20 ostu vizītes, kā arī identificēja 44 vēsturiskas munīcijas vienības, no kurām 13 tika neitralizētas, tādējādi būtiski uzlabojot kuģošanas drošību Baltijas jūrā.

Latvijas vadītā SNMCMG1 rotācija veicinās kuģošanas ceļu drošību, sabiedroto klātbūtni reģionā un NATO atturēšanas un aizsardzības spēju stiprināšanu.