Kazahstānas lielākajā pilsētā aizturēti vēl 1700 cilvēki
foto: AP/Scanpix
Saistībā ar protestiem un nekārtībām Kazahstānā kopumā aizturēti vairāk nekā 10 000 cilvēku.
Pasaulē

Kazahstānas lielākajā pilsētā aizturēti vēl 1700 cilvēki

Jauns.lv / LETA

Kazahstānas lielākajā pilsētā un neseno protestu centrā Almati aizturēti vēl 1700 cilvēki, trešdien ziņoja vietējie mediji, aizturētos dēvējot par "laupītājiem un citiem noziedzniekiem".

Kazahstānas lielākajā pilsētā aizturēti vēl 1700 c...

Saistībā ar protestiem un nekārtībām Kazahstānā kopumā aizturēti vairāk nekā 10 000 cilvēku. Tikmēr situācija valstī ir nostabilizējusies.

Kā ziņots, protesti pret sašķidrinātās gāzes cenu straujo kāpumu sākās 2.janvārī Žanaezenā, valsts dienvidrietumos.

Protesti, kas lika Kazahstānas valdībai piekāpties

Kazahstānas drošības struktūrām naktī uz trešdienu vairākos valsts reģionos izklīdinot masu protestu dalībniekus, aizturēti vairāk nekā 200 cilvēku, pavēstīja Iekšlietu ...

Nākamajās dienās protesti pārņēma visu Kazahstānu un pārauga vardarbībā. Līdztekus ekonomiskajām prasībām sāka parādīties arī politiskās prasības, tostarp tika prasīta eksprezidenta Nursultana Nazarbajeva un viņa klana pilnīga aiziešana no valsts vadības.

Cilvēktiesību aktīvisti ir aicinājuši Kazahstānas valdību nodrošināt, lai visi aizturētie protestētāji saņem taisnīgu tiesu.

Kazahstānas prezidents Kasims Žomarts Tokajevs protestus nodēvējis par "valsts apvērsuma mēģinājumu" un teroraktu. Viņš iecēlis jaunu premjerministru un devis rīkojumu valdībai apspiest turpmākās demonstrācijas.

Politologi pieļauj, ka Tokajevs izmantoja krīzi, lai sakoncentrētu varu savās rokās un atbrīvotos no sava priekšteča prezidenta amatā Nazarbajeva.

Tikmēr joprojām nav skaidrs, kas tieši bija personas, kuras iebruka valdības ēkās un policijas iecirkņos.