Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

VIDEO: Ķīnas astronauti ieradušies kosmosa stacijā, lai aizvadītu līdz šim ilgāko misiju

Pasaulē
16. oktobrī 14:07 2021. gada 16. oktobrī 14:07
  Jauns.lv / LETA
Trīs Ķīnas astronauti sestdien veiksmīgi ieradās Ķīnas jaunajā kosmosa stacijā, un ir paredzams, ka šī būs Ķīnas ilgākā kosmosa misija ar astronautu komandu, ziņoja valsts mediji.

Pilotējamais kosmosa kuģis "Shenzhou 13" ar trim astronautiem, starp kuriem ir viena sieviete, ap pusnakti (plkst.19.00 pēc Latvijas laika) startēja no Dzjucjuaņas kosmodroma Gaņsu provincē, lai nogādātu viņus patlaban topošās Ķīnas kosmosa stacijas "Tiangong" pamatmodulī "Tianhe". 

Apmēram astoņas stundas pēc starta kosmosa kuģis automātiskā režīmā pietuvojās Ķīnas kosmosa stacijas pamatmodulim "Tianhe", saslēdzās un izveidoja orbitālo kompleksu ar to, kā arī ar kosmosa kravas kuģiem "Tianzhou-2" un "Tianzhou-3".

Ir gaidāms, ka astronauti pavadīs kosmosa stacijā "Tiangong" sešus mēnešus. Misija būs divas reizes ilgāka nekā iepriekšējā, kas ilga 90 dienas.

Misijas sastāvā ir arī 41 gadu vecā armijas pilote Vana Japina, kas 2013. gadā kļuva par Ķīnas otro sievieti kosmosā. (Foto: Ekrānuzņēmums)

55 gadus vecais misijas komandieris Džai Džigans ir bijušais iznīcinātāja pilots, kurš īstenoja Ķīnas astronauta pirmo izgājienu kosmosā 2008. gadā. Viņš sacīja, ka komanda veiks "sarežģītākus" izgājienus kosmosā nekā iepriekšējās misijas.

Misijas sastāvā ir arī 41 gadu vecais Tautas atbrīvošanas armijas pilots Je Guanfu un 41 gadu vecā armijas pilote Vana Japina, kas 2013. gadā kļuva par Ķīnas otro sievieti kosmosā. Vana ir pirmā sieviete, kas apmeklē Ķīnas kosmosa staciju. 

Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA

Ķīnai šis ir 20. kosmosa kuģa lidojums ar astronautiem kopš pilotējamo kosmosa kuģu programmas sākuma un otrā pilotējamā misija uz patlaban topošo orbitālo staciju.

Pirmā komanda no Ķīnas kosmosa stacijas pēc trīs mēnešu misijas atgriezās septembrī.

Foto: Ekrānuzņēmums

 

Citi šobrīd lasa

Otrā valsts pasaulē saīsina darba nedēļu zem piecām dienām
Alpīnists, kurš 2013. gadā Francijas Alpos atrada dārgakmeņus, beidzot tiek pie atlīdzības 1
Nedēļas nogalē gaidāma bīstama laika parādība, brīdina meteorologi
Tēmas: Ķīna
Pievienot komentāru

"Мне уже 60, а я все еще Шурик": Александр Демьяненко ненавидел роль, сделавшую его звездой

- 35 кг! Голливудская актриса продемонстрировала чудеса преображения