Igaunija aizliedz zvēraudzēšanu
2. jūnijā Igaunijas parlaments trešajā lasījumā atbalstījis dzīvnieku audzēšanas aizliegumu kažokādu ieguvei. Par grozījumiem Dzīvnieku aizsardzības un Dabas aizsardzības likumos nobalsojuši 55 Rīgikogu deputāti, pret - 19. Zvēraudzēšanas aizliegums stājas spēkā ar pārejas periodu līdz 2025. gada 31. decembrim. Ar šo lēmumu Igaunija kļūst par 16. Eiropas valsti, kurā ir aizliegta dzīvnieku audzēšana kažokādām, informē organizācijas “Dzīvnieku brīvība” valdes loceklis Aivars Andersons.
Igaunijas Vides ministrs Tonis Moder (Centra partija) pauž "Es uzskatu, ka pienācis laiks pieņemt likumu, ka zvēraudzēšana tiek drīzumā aizliegta Igaunijā. Mēs esam sasnieguši punktu, kurā vairums ES valstu aizliedz vai jau ir aizliegušas zvēraudzētavas. Es uzskatu, ka Igaunijai jāpievienojas ES valstīm, kas to paveikušas."
Ieskats AS "Grobiņa" Vērgales zvēraudzētavā
Fotogrāfijas uzņemtas 2018.gada vasarā AS "Grobiņa" Vērgales zvēraudzētavā.
"Ar šo lēmumu Igaunija izvirzās dzīvnieku aizstāvības līderos starp Baltijas valstīm. Pienācis laiks spert līdzīgu soli Latvijā, jo arī mūsu sabiedrība ar nepacietību gaida šīs nežēlīgās un morāli novecojušās industrijas slēgšanu" komentē biedrības "Dzīvnieku brīvības" valdes loceklis Aivars Andersons.
Latvijā šobrīd aktīvi darbojas 5 zvēraudzētavas, kurās katru gadu izaudzē un nonāvē ap pusmiljonu ūdeļu un lapsu. Pēc SKDS datiem 61.2% Latvijas iedzīvotāju neatbalsta lapsu, ūdeļu un šinšillu audzēšanu un nogalināšanu kažokādām, kamēr tikai 26.7% to atbalsta.
Gājienā par dzīvniekiem pieprasa zvēraudzēšanas aizliegumu Latvijā
Vairāk nekā 500 cilvēku sestdien, 24. novembrī Rīgā devās pirmajā gājienā par dzīvniekiem, lai pieprasītu dzīvnieku aizsardzības likumdošanas izmaiņas, tostarp ...
Kas ir “Dzīvnieku brīvība”?
Biedrība "Dzīvnieku brīvība" ir vadošā dzīvnieku aizsardzības organizācija Latvijā, kas strādā ar dzīvnieku labturības jautājumiem industriālajā lopkopībā. "Dzīvnieku brīvība" ir dalīborganizācija starptautiskā koalīcijā "Fur Free Alliance", kas apvieno vairāk nekā 50 organizācijas ar mērķi izbeigt zvēraudzēšanu visā pasaulē.