Krievija jau 2013.gadā izdotā pasē Krimu minējusi kā tās daļu
Krievija jau 2013.gada decembrī izdotā pasē Krimu minējusi kā tās sastāvdaļu, paziņojusi Lietuvas Ārlietu ministrija.
Ar šādu paziņojumu ministrija nākusi klajā saistībā ar nesenu gadījumu, kad Lietuvas konsulātā Krievijas Kaļiņingradas apgabalā iesniegta Krievijas pilsoņa pase, kurā bijis norādīts, ka tās īpašnieks dzimis "Krimas Republikā Krievijā".
Kā paziņojumā norādīja Lietuvas vēstniecība Ukrainā, Krievijas pilsonis vēlējies saņemt dokumentu vienkāršotam tranzītam.
"Šīs pases īpašnieks - Kaļiņingradas apgabala iedzīvotājs, kurš dzimis Krimā (Ukrainā) 1992.gadā. Neraugoties uz to, ārzemju pasē, kas izdota 2013.gada 24.decembrī, norādīts, ka dokumenta īpašnieka dzimšanas vieta ir "Krimas Republika/Krievija"," teikts vēstniecības paziņojumā.
Ieraksts pasē ir krasā pretrunā ar Krievijas oficiālo nostāju Ukrainas teritoriālās vienotības jautājumā, jo dokuments ir izdots "nedēļu pēc [Krievijas] prezidenta [Vladimira] Putina un [Ukrainas prezidenta Viktora] Janukoviča tikšanās Maskavā 2013.gada 17.decembrī", kurā Krievija paziņoja par 15 miljardu dolāru liela kredīta piešķiršanu Ukrainai.
Šajā sakarībā vienkāršota tranzīta dokumenta izsniegšana Krievijas pilsonim, kura pasē minēta melīga informācija, atteikta.
"Pasē, kas izdota 2013.gada 24.decembrī, norādīts, ka Krievijas Federācijas pilsonis dzimis "Krimas Republikā/Krievijā". Nedz 1992., nedz 2013.gadā, nedz šodien Krimas Republika nav Krievijas Federācijas daļa. Tā joprojām būs Ukrainas neatņemama daļa, kuru Krievijas Federācija nelikumīgi anektēja 2014.gada martā," teikts paziņojumā.
Lietuvas Ārlietu ministrija savā tvitera kontā publicējusi melīgās liecības saturošās pases fotogrāfiju.
Ministrija arī uzsver, ka Lietuva atgādina par savu viennozīmīgo atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai vienotībai, tā nevar pieņemt šādas pases, nedz sniegt konsulārus pakalpojumus to īpašniekiem, jo neatzīst Krievijas Federācijas veikto Krimas aneksiju.
2013.gada 24.decembrī Ukrainā turpinājās protesti pret toreizējā prezidenta Janukoviča lēmumu neparakstīt asociācijas līgumu ar Eiropas Savienību.
LETA/Foto: Twitter