Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Aleksandrs Lukašenko (Foto: EPA/Scanpix)

ASV atjauno sankcijas pret deviņiem Baltkrievijas uzņēmumiem 1

Pasaulē
19. aprīlī 23:15 2021. gada 19. aprīlī 23:15
  Jauns.lv / LETA
ASV pirmdien paziņojušas, ka atjauno sankcijas pret deviņiem Baltkrievijas valsts uzņēmumiem, jo līdzšinējā prezidenta Aleksandra Lukašenko režīms ignorējis Vašingtonas prasības atbrīvot politieslodzītos, kas ieslodzīti pēc piedalīšanās demokrātiskos protestos.

Kopš 2015.gada Savienotās Valstis, ņemot vērā toreizējo nelielo progresu, kāds bija panākts Baltkrievijā cilvēktiesību un demokrātijas jomā, regulāri pagarināja lēmumu par sankciju apturēšanu pret deviņiem valstij piederošajiem uzņēmumiem, kuru vidū ir arī lielākais valsts uzņēmums "Belneftekhim", kas nodrošina 30% no Baltkrievijas rūpnieciskās ražošanas kopapjoma.

Prezidenta Džo Baidena administrācija jau 31.martā brīdināja, ka sankcijas tiks atjaunotas, ja vien Minska neatbrīvos politieslodzītos.

"Tās ir sekas atklātai cilvēktiesību ignorēšanai no Baltkrievijas varasiestāžu puses un to savu saistību nepildīšanai, kas izriet no starptautiskajām cilvēktiesībām," teikts valsts sekretāra Entonija Blinkena paziņojumā.

"Savienotās Valstis aicina Baltkrievijas varasiestādes nekavējoties un bez nosacījumiem atbrīvot visus prettiesiski aizturētos un ieslodzītos," uzsvēris Blinkens.

Savukārt ASV Finanšu ministrija norādījusi, ka visiem uzņēmumiem līdz 3.jūnijam jāpārtrauc savi darījumi ar baltkrievu firmām, kas pakļautas sankcijām, vai arī pašiem jārēķinās ar ASV soda sankcijām.

Citi šobrīd lasa

"Mēs, latvietes, jau esam mazliet matriarhāts!" Lelde Vikmane kopā ar vīru francūzi pārcēlusies uz Rīgu
VIDEO: Ventspils novadā motociklists traucas ar 204 km/h 8
"Kultūras darbinieki tiek pazemoti!" Valkas kultūras nama direktors komentē uzsākto administratīvo lietvedību par rīkoto zaļumballi 1
Pievienot komentāru

Сутки душили полотенцем, четыре раза терял сознание: гражданина Латвии похитили и пытали в Киеве 2

Тайна за семью печатями: предполагаемые любовницы принца Уильяма