Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
PVO piektdien aicināja bagātākās valstis ziedot vakcīnas, lai palīdzētu nabadzīgākām valstīm sākt vakcināciju. (Foto: Zumapress/Scanpix)

Pasaulē izlietots vairāk nekā pusmiljards Covid-19 vakcīnu devu

Pasaulē
27. martā 15:12 2021. gada 27. martā 15:12
  Jauns.lv / LETA
Pasaulē līdz šim ir izlietots vairāk nekā pusmiljards Covid-19 vakcīnu devu, tomēr valstu panākumi šajā jomā ir ļoti atšķirīgi un Pasaules Veselības organizācija (PVO) piektdien aicināja bagātākās valstis ziedot vakcīnas, lai palīdzētu nabadzīgākām valstīm sākt vakcināciju.

PVO ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Gebreiesuss aicināja nekavējoties ziedot 10 miljonus Covid-19 vakcīnu devu, lai 20 valstis varētu tuvāko divu nedēļu laikā sākt savu veselības darbinieku un gados vecāku cilvēku vakcināciju.

Šai jomā nedaudz spētu palīdzēt Serbija, kas pēc vakcinācijas tempa ir pārspējusi lielāko daļu Eiropas valstu, pateicoties Ķīnas uzņēmuma "Sinopharm" vakcīnai.

Serbija ar septiņiem miljoniem iedzīvotāju, kas jau injicējusi vairāk nekā divus miljonus vakcīnu devu, piektdien aicināja imigrantus un kaimiņvalstu pilsoņus uz potēšanos ar "AstraZeneca" vakcīnu.  

Saskaņā ar ziņu aģentūras "Agence France Presse" (AFP) apkopotiem datiem, līdz piektdienai pasaulē bija injicēts vairāk nekā 512,91 miljons Covid-19 vakcīnu devu 167 valstīs un atkarīgās teritorijās, tai skaitā 133 miljoni ASV, 91 miljons Ķīnā, 56 miljoni Indijā un 32 miljoni Lielbritānijā.

Citi šobrīd lasa

Aktieris Juris Hiršs: "Es neesmu nekāds eņģelītis, arī man ir bijušas paģiras"
Sieviešu formastērpi policistiem - vīriešiem? Golubeva kliedē bažas par Ģirģena publicēto "dokumentu" 3
Rindām pie vakcinācijas centriem Anglijā šodien grūti saredzēt galu
Pievienot komentāru

Певицу МакSим ввели в искусственную кому: "Возникли проблемы с самостоятельным дыханием"

Страстный поцелуй Пугачевой, танцы Баскова и Ивлеева без Элджея: как Галкин отметил 45-летие