Rīks, kas palīdz transformēt dzīvi. Gazas ugunsgrēka upuri un viņu 3D maskas
Ahmeds Al-Natour strādāja pie Gazas tirgus kurpju bodes, kad netālu esošajā maizes ceptuvē izcēlās ugunsgrēks. 25 cilvēki ugunsgrēkā gāja bojā, bet 34 gadus vecais Ahmeds guva sejas un ķermeņa apdegumus.
Pēc vairākiem slimnīcā pavadītiem mēnešiem, Ahmeds atgriezās mājās ar terapeitisko masku. 3D printera maskas sniedz iespēju dziedināt brūces un sagatavoties dažādām sejas rekonstruktīvām operācijām.
Caurspīdīgās maskas tiek izgatavotas no plastmasas, kas importēta no Francijas. Tā palīdz mīkstināt audus un novērš tādas komplikācijas kā rētu veidošanās.
Gazas ugunsgrēka upuri un viņu 3D maskas
Ahmeds Al-Natour strādāja pie Gazas tirgus kurpju bodes, kad netālu esošajā maizes ceptuvē izcēlās ugunsgrēks. 25 cilvēki ugunsgrēkā gāja bojā, ...
"Es jūtos ērti, kad to nēsāju. Tā relaksē manu seju. To ir viegli izmantot. Es to nēsāju, kad dodos iepirkties," stāsta Ahmeds.
Agrāk 3D maskas apdeguma pacientiem Gazā bija pieejamas vien tad, kad viņi devās uz Jordāniju veikt rekonstruktīvo operāciju, vēsta "Reuters".
Covid-19 dēļ noteiktie ceļošanas ierobežojumi ir apgrūtinājuši šādus braucienus. 2020. gadā uz Jordānu šī iemesla dēļ no Gazas devās vien divi pacienti, kamēr 2019. gadā tie bija 25.
Fizioterapijas aktīvists Abeds El-Hamids norāda, ka kopš 2020. gada vidus izveidotas maskas 23 pacientiem un tās palīdzējušas transformēt viņu dzīvi.