Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Covid-19 otrais vilnis: ES aicina valstis rīkoties
EPA/Scanpix

Covid-19 otrais vilnis: ES aicina valstis rīkoties 1

Pasaulē
24. septembrī 14:19 2020. gada 24. septembrī 14:19
  Jauns.lv / LETA
Eiropas Komisija (EK) ceturtdien aicināja Eiropas Savienības (ES) valstis labāk iedzīvotājiem skaidrot sociālās distancēšanās un higiēnas noteikumus, lai apturētu otro Covid-19 vilni.

"Dažās dalībvalstīs situācija ir pat sliktāka nekā kulminācijas laikā martā. Tas ir nopietns pamats bažām," sacīja veselības komisāre Stella Kirjakidu. "Visām dalībvalstīm jāizvērš pasākumi bez kavēšanās un īstajā laikā pie pirmajām potenciālā jaunā uzliesmojuma pazīmēm."

Daži Eiropas reģioni ierobežojumus sākuši atcelt pāragri, norādīja komisāre.

"Mēs nedrīkstam mazināt piesardzību. Šī krīze nav aiz muguras. Vēl vairāk - ziema ir tas gada laiks, kad ir vairāk saslimšanu ar elpošanas ceļu slimībām, arī sezonālo gripu," sacīja Kirjakidu. "Šodien mēs esam šeit, lai visus aicinātu rīkoties apņēmīgi. Šī var būt pēdējā iespēja novērst pagājušā pavasara atkārtošanos."

Dalībvalstīm ir jācīnās ar dezinformāciju par vīrusu, kā arī jāuzrunā jaunieši, lai apsteigtu protestu izraisīšanos un sazvērestības teoriju izplatīšanos, uzsvēra komisāre.

Dalībvalstīm jārīkojas ātri, lai izvairītos no vispārējas nepieciešamības izsludināt vispārēju karantīnas režīmu, kas kaitēs tautsaimniecībai, izglītībai un sabiedrības garīgajai veselībai, rezumēja Kirjakidu.

Citi šobrīd lasa

Nepieskaitāms jaunietis Kurzemē veicis seksuālu vardarbību pret mazgadīgu zēnu 3
VIDEO: aculiecinieki Nicā nofilmējuši, kā policisti aiztur teroristu, kurš baznīcā nogalināja 3 cilvēkus
Drīzumā tiks izveidotas speciālas Covid-19 slimnīcas
Pievienot komentāru

Стало известно, почему Меган отказалась от поездки в Великобританию

«Единственная красавица в семье Кардашьян» в бикини взорвала Сеть