Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Navaļnijs jautri komentē Putina versiju par pašsaindēšanos ar "Novičok", kura izstrādātājs dzīvojot Latvijā
Navalny/Instagram

Navaļnijs jautri komentē Putina versiju par pašsaindēšanos ar "Novičok", kura izstrādātājs dzīvojot Latvijā 9

Pasaulē
23. septembrī 16:15 2020. gada 23. septembrī 16:15
  Jauns.lv / LETA
Krievijas varas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs nokomentējis Krievijas prezidenta Vladimira Putina versiju par to, ka viņš pats varētu būt ieņēmis indi, un aicinot pārbaudīt versiju, ka notikušais ar Navaļniju esot saistīts ar Latviju, kur it kā dzīvojot viens no “Novičok” izstrādātājiem.

“Laba versija. Uzskatu, ka tā būtu jāpapēta ciešāk. Vārīju “Novičok” virtuvē. Lidmašīnā klusi padzēros no blašķītes. Nonācu komā. Līdz tam sarunāju ar sievu, draugiem, un kolēģiem, ka tad, ja Veselības ministrija uzstās, lai mani ved ārstēties uz Vāciju, viņi nekādā gadījumā nedrīkst atļaut to darīt. Nomirt Omskas slimnīcā un nonākt Omskas morgā, kur man par nāves iemeslu noteiktu “Gana daudz padzīvojis” – tas bija mana viltīgā plāna galvenais mērķis. Bet Putins mani pārspēja. Viņu tik vienkārši nevar apmānīt. Tā rezultātā es kā muļķis 18 dienas nogulēju komā, bet savu mērķi nesasniedzu. Provokācija neizdevās!”- ironizē Navaļnijs.

Otrdien Francijas laikraksts "Le Monde", atsaucoties uz savu avotu, vēstīja, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins telefonsarunā ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu pieļāvis, ka Navaļnijs pats sevi saindējis. Makrons šo versiju gan esot noraidījis.

Putins sarunā ar Makronu apgalvojis, ka "Novičok" sastāvs neesot tik sarežģīts, kā iepriekš stāstīts. 

Viņš arī piedāvājis pārbaudīt versiju, ka notikušais ar Navaļniju esot saistīts ar Latviju, kur it kā dzīvojot viens no "Novičok" izstrādātājiem, par kuru Kremļa saimnieks gan izteicies visai neskaidri. Makrons arī "Latvijas versiju" esot noraidījis.

Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs trešdien gan sacīja, ka Putina un Makrona telefonsarunas atspoguļojums "Le Monde" esot neprecīzs.

"Par "Berlīnes pacienta" tēmu tiešām tika runāts," sacīja Peskovs. "Tomēr laikraksts izklāstītajos formulējumos nav gluži precīzs. Taisnības labad jānorāda, ka tas diez vai varēja būt precīzs. Tas nozīmētu, ka mūsu Francijas partneri apzināti dalījušies ar medijiem ar divu prezidentu sarunas ierakstu. (..) Esam pārliecināti, ka tas tā nav."

Navaļnijam 20.augustā kļuva slikti lidojuma laikā no Tomskas uz Maskavu, pilots veica ārkārtas nolaišanos Omskas lidostā, un Navaļnijs ar saindēšanās pazīmēm nesamaņā tika nogādāts Omskas slimnīcā. 22.augustā Navaļnijs no Krievijas tika pārvests uz Vāciju, kur viņa ārstēšanu uzņēmusies Berlīnes Universitātes klīnika "Charite".

Kā 2.septembrī pavēstīja Vācijas valdība, iegūti neapstrīdami pierādījumi, ka Navaļnijs ir saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie "Novičok" grupas.

Trešdien Navaļnijs no Berlīnes slimnīcas tika izrakstīts.

Citi šobrīd lasa

Viņa piedzima ar mērķi izārstēt vecāko brāli. Ārsti Indijā rada valstī pirmo ģenētiski pielāgoto māsu-glābēju
Otrdien Latvijā 251 jauns Covid-19 gadījums 7
VIDEO: satrakojies kaķis uzbrūk sunim un viņa saimniekam. Vīrietis paliek pat bez biksēm
Skatīt visus komentārus

«Цена не смутила»: Ефремов доставил сокамерникам удовольствие

"Я не мог его видеть": муж Анны Седоковой рассказал о сыне от первого брака