Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Baltijas valstu un Polijas prezidenti iestājas par atkārtotām vēlēšanām Baltkrievijā
LETA

Baltijas valstu un Polijas prezidenti iestājas par atkārtotām vēlēšanām Baltkrievijā 2

Pasaulē
17. augustā 15:03 2020. gada 17. augustā 15:03
  Jauns.lv / LETA
Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas prezidenti iestājas par atkārtotām un brīvām vēlēšanām Baltkrievijā, informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Šodien Valsts prezidents Egils Levits sazinājās ar Igaunijas prezidenti Kersti Kaljulaidu, Lietuvas prezidentu Gitanu Nausēdu un Polijas prezidentu Andžeju Dudu, lai pārrunātu visu četru valstu vienoto nostāju par situāciju Baltkrievijā.

Kā norādīja Valsts prezidenta kancelejā, sarunā prezidenti pauda "skaidru un vienotu Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Polijas nostāju par atkārtotām prezidenta vēlēšanām Baltkrievijā, kas atbilstu demokrātisku valstu vēlēšanu pamatprincipiem un ko uzraudzītu starptautiskie novērotāji".

Tāpat prezidenti bijuši vienoti nostājā, ka pēc iespējas ātrāk ir jāsasauc Eiropadomes sēde, kurā jālemj par sankcijām pret tām Baltkrievijas amatpersonām, kuras veikušas represijas pret sabiedrības pārstāvjiem vai piedalījušas vēlēšanu rezultātu grozīšanā.

Levits, Kaljulaida, Nausēda un Duda uzsvēra arī ANO Drošības padomes un citu starptautisko organizāciju nozīmīgo lomu šajā situācijā. Levits šodien telefonsarunā šos jautājumus pārrunās arī ar ANO ģenerālsekretāru Antoniu Gutērešu.

LETA jau rakstīja, ka saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās 9.augustā līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,1% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska - 10,1%, taču opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti, un vēlēšanās pārliecinoši uzvarējusi Tihanovska.

Galvaspilsētā Minskā kopš 9.augusta nerimst protesti pret vēlēšanu viltošanu un prezidentu Lukašenko, kas bieži pārauguši protestētāju sadursmēs ar drošības spēkiem. Protestu gaitā vairāki tūkstoši cilvēku aizturēti, vairāki simti ievainoti. Daudzu uzņēmumu strādnieki pieteikuši streikus.

Daudzi protestētāji, iznākuši brīvībā no cietumiem, pagājušajā nedēļā liecināja par spīdzināšanu, pārpildītām kamerām, sūdzējās par badu un slāpēm. Cilvēktiesību aktīvisti ir dokumentējuši spīdzināšanas faktus.

Citi šobrīd lasa

"Tas vakars bija skarbs" - "Moderna" ražotās vakcīnas saņēmējs pastāsta par blakusefektiem 5
Britnija Spīrsa un viņas draugs šokējuši fanus
37 gadu vecumā no Covid-19 miris pazīstams Lietuvas smagatlēts
Skatīt visus komentārus

В сети появилось ранее не опубликованное видео принцессы Дианы с Уильямом

«Олег Ефремов покончил с собой»: обнародовано тайное письмо любовницы актера