Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Melburnā joprojām ik dienas tiek atklāti simtiem jaunu inficēšanās gadījumu (Foto: AFP/Scanpix)

Melburnā noteikta nakts komandantstunda Covid-19 izplatības ierobežošanai

Pasaulē
2. augustā 11:22 2020. gada 2. augustā 11:22
  Jauns.lv / LETA
Austrālijas otrajā lielākajā pilsētā Melburnā no svētdienas uz turpmākajām sešām nedēļām noteikta nakts komandantstunda un ieviesti vairāki stingri ierobežojumi, lai iegrožotu tālāku jaunā koronavīrusa izplatību.

Neraugoties uz jūlija sākumā ieviesto karantīnu, Melburnā joprojām ik dienas tiek atklāti simtiem jaunu inficēšanās gadījumu, tādēļ Viktorijas štata premjers Daniels Endrjūss paziņojis, ka melburniešiem līdz 13.septembrim būs jāuzturas mājās no astoņiem vakarā līdz pieciem rītā.

Pēc viņa teiktā, šāds lēmums pieņemts, jo "nekas cits nelīdzētu un nāktos pieredzēt, ka viss ievelkas uz daudziem mēnešiem".

No katras mājsaimniecības pēc nepieciešamākajiem iepirkumiem drīkstēs doties tikai viens cilvēks dienā, neattālinoties no mājām tālāk par pieciem kilometriem. Tādā pašā rādiusā uz vienu stundu dienā atļauts atstāt mājas saistībā ar sportiskajām aktivitātēm.

Lielākā daļa skolu un augstskolu, kas tikai pirms dažām nedēļām atsāka strādāt parastajā režīmā, no trešdienas atkal pāries uz tālmācību, bet bērnudārzi un dienas centri no ceturtdienas būs slēgti.

Cita starpā Melburnā tuvāko sešu nedēļu laikā nebūs atļauts rīkot kāzas. Iepriekš kāzās nevarēja piedalīties vairāk par pieciem cilvēkiem.

Pārējā Viktorijas štata teritorijā no trešdienas cilvēkiem būs atļauts atstāt mājas, vienīgi lai dotos uz darbu, mācībām, saņemtu veselības aprūpi vai veiktu nepieciešamākos iepirkumus.

Svētdien visā štatā apstiprināts 671 jauns inficēšanās gadījums un vīrusa izraisītā slimība Covid-19 prasījusi septiņu cilvēku dzīvības.

Citi šobrīd lasa

Noskaidrots, kas ir mistiskās sēklas, kuras daudzi saņēmuši sūtījumos no Ķīnas
Izskan versija, kādēļ Beirūtas ostā aizdegās noliktava un notika spēcīgās eksplozijas 4
Aizvadītajā diennaktī Covid-19 infekcija apstiprināta 8 cilvēkiem Latvijā 1
Pievienot komentāru

«Я ничего не помню»: Михаил Ефремов перед судьей отказался признать вину в ДТП

Герцогиня Кэтрин впервые вышла в свет в маске и перчатках