Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Tiesa liedz Maduro piekļuvi Venecuēlas zeltam Anglijas Bankā
Maduro valdība paziņojusi, ka vēlas pārdot daļu šī zelta viena miljarda (886 miljonu eiro) dolāru vērtībā. (Foto: EPA/Scanpix)

Tiesa liedz Maduro piekļuvi Venecuēlas zeltam Anglijas Bankā

Pasaulē
3. jūlijā 08:55 2020. gada 3. jūlijā 08:55
  Jauns.lv / LETA
Tiesa Londonā liegusi Venecuēlas prezidenta Nikolasa Maduro režīmam piekļuvi šai valstij piederošajam zeltam, kas atrodas Anglijas Bankā.

Venecuēlai Anglijas Bankā glabājas zelts 1,8 miljardu  ASV dolāru (1,6 miljardu eiro) vērtībā, un Maduro valdība paziņojusi, ka vēlas pārdot daļu šī zelta viena miljarda (886 miljonu eiro) dolāru vērtībā, jo tai esot nepieciešami līdzekļi, lai iegādātos pārtiku un medikamentus cīņai ar Covid-19 epidēmiju.

Tomēr Augstā tiesa Londonā ceturtdien nolēma, ka Maduro valdībai nav tiesību rīkoties ar šo zeltu, jo Lielbritānija par Venecuēlas valsts galvu atzīst opozīcijas līderi un Nacionālās asamblejas spīkeru Huanu Gvaido, kurš sevi pasludinājis par pagaidu prezidentu.

Gvaido tiesas lēmumu nodēvējis par lielu uzvaru.

"Galvenais, ka [zelts] ir pasargāts no diktatūras ķetnām," viņš uzsvēris.

Anglijas Banka, kas ir Lielbritānijas centrālā banka, ir pasaulē otrā lielākā zelta glabātāja pēc ASV centrālās bankas Federālās rezervju sistēmas.

Nacionālās asamblejas spīkers Gvaido 2019.gada janvārī pasludināja sevi par Venecuēlas pagaidu prezidentu, un viņu par tādu ir atzinušas vairāk nekā 50 valstis, tostarp ASV. Reālā  vara gan atrodas Maduro rokās, un viņu atbalsta arī bruņotie spēki.

Citi šobrīd lasa

Meitenīte filmēja mājasdarbu, bet par video zvaigzni kļuva viņas tētis un brāļi 1
Noriļskā snieg jau gandrīz nedēļu, iedzīvotāji kupenās nevar atrast savas automašīnas
"Tas visiem būs traki!" Skolotāju pārstāvji raizējas, kas būs, ja nākamnedēļ sāksies brīvlaiks 7
Pievienot komentāru

Ефремову предложили освоить новую профессию в колонии

Герцогине Кэтрин и принцу Уильяму предстоит принять непростое решение.