Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Maduro valdība paziņojusi, ka vēlas pārdot daļu šī zelta viena miljarda (886 miljonu eiro) dolāru vērtībā. (Foto: EPA/Scanpix)

Tiesa liedz Maduro piekļuvi Venecuēlas zeltam Anglijas Bankā

Pasaulē
2020. gada 3. jūlijā 08:55 2020. gada 3. jūlijā 08:55
  Jauns.lv / LETA
Tiesa Londonā liegusi Venecuēlas prezidenta Nikolasa Maduro režīmam piekļuvi šai valstij piederošajam zeltam, kas atrodas Anglijas Bankā.

Venecuēlai Anglijas Bankā glabājas zelts 1,8 miljardu  ASV dolāru (1,6 miljardu eiro) vērtībā, un Maduro valdība paziņojusi, ka vēlas pārdot daļu šī zelta viena miljarda (886 miljonu eiro) dolāru vērtībā, jo tai esot nepieciešami līdzekļi, lai iegādātos pārtiku un medikamentus cīņai ar Covid-19 epidēmiju.

Tomēr Augstā tiesa Londonā ceturtdien nolēma, ka Maduro valdībai nav tiesību rīkoties ar šo zeltu, jo Lielbritānija par Venecuēlas valsts galvu atzīst opozīcijas līderi un Nacionālās asamblejas spīkeru Huanu Gvaido, kurš sevi pasludinājis par pagaidu prezidentu.

Gvaido tiesas lēmumu nodēvējis par lielu uzvaru.

"Galvenais, ka [zelts] ir pasargāts no diktatūras ķetnām," viņš uzsvēris.

Anglijas Banka, kas ir Lielbritānijas centrālā banka, ir pasaulē otrā lielākā zelta glabātāja pēc ASV centrālās bankas Federālās rezervju sistēmas.

Nacionālās asamblejas spīkers Gvaido 2019.gada janvārī pasludināja sevi par Venecuēlas pagaidu prezidentu, un viņu par tādu ir atzinušas vairāk nekā 50 valstis, tostarp ASV. Reālā  vara gan atrodas Maduro rokās, un viņu atbalsta arī bruņotie spēki.

Citi šobrīd lasa

Reklāmplakāts, kas satracināja Rīgas policiju 13
FOTO: Vējoņi, Abu Meri un citi sabiedrībā zināmi ļaudis ierodas uz Raimonda Paula jubilejas koncertu 1
Vairāk kā mēnesi pēc Covid-19 vakcīnas saņemšanas mirusi 30 gadus veca skolotāja, trīs bērnu mamma
Pievienot komentāru

Ольга Серябкина показала неопубликованные фотографии со своей свадьбы

Моисеев признался, что свою юрмальскую квартиру оставит в наследство Орбакайте