Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ukrainas centrālās bankas vadītājs Jakivs Smolijs. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Neizturot politisko spiedienu, atkāpjas Ukrainas centrālās bankas vadītājs

Pasaulē
2. jūlijā 09:22 2020. gada 2. jūlijā 09:22
  Jauns.lv / LETA
Ukrainas centrālās bankas vadītājs Jakivs Smolijs iesniedzis atlūgumu, paziņojot, ka demisionē politiskā spiediena dēļ.

Lūgumu atbrīvot no amata Ukrainas prezidentam Volodimiram Zelenskim Smolijs iesniedzis trešdien, informē Ukrainas Nacionālā banka.

Tās vietnē publiskots Smolija paziņojums, kurā teikts, ka sistemātiska politiskā spiediena dēļ "man ir neiespējami efektīvi veikt uzticētos Nacionālās bankas vadītāja pienākumus".

"Ar savu demisiju gribu novērst turpmākus mēģinājumus graut centrālās bankas institucionālos pamatus," uzsvēris Smolijs, kurš nenosauc konkrētus politiskos spēkus, kuru spiediena dēļ viņš nolēmis atkāpties.

Nacionālās bankas vadību pēdējā laikā kritizējusi  grupa parlamenta deputātu, kas tiek uzskatīti par tuviem oligarham Ihoram Kolomoiskim, kurš ir neapmierināts ar viņam daļēji piederējušās Ukrainas bankas "PrivatBank" nacionalizāciju.

Šie deputāti, kuru vidū vairāki ir no  Zelenski atbalstošās partijas "Tautas kalps", sagatavojuši parlamenta rezolūcijas projektu, kurā centrālā banka apsūdzēta par to, ka tās uzraudzības politika  esot "bīstama valstij" un padziļinājusi ekonomikas krīzi.

G7 valstu vēstnieki Ukrainā paziņojuši, ka šis rezolūcijas projekts "grauj Ukrainas Nacionālās bankas neatkarību" un "apdraudēs starptautisko palīdzību Ukrainai".

Izskanējušas bažas, ka situācijas saistībā ar Smolija demisiju dēļ varētu tikt kavēta Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) aizdevuma Ukrainai atlikušās daļas saņemšana. Jūnijā SVF nolēma piešķirt  Ukrainai piecu miljardu ASV dolāru aizdevumu cīņai pret koronavīrusa pandēmijas izraisītās krīzes sekām. No šīs summas Ukraina saņēmusi 2,1 miljardu dolāru.

Citi šobrīd lasa

Maskās un bez ballītes - Solvitas Āboltiņas meitai izlaidums pandēmijas skartajā Itālijā
VIDEO: liktenīgajā dienā svinot kāzas, fotogrāfs iemūžinājis precīzi to brīdi, kad Beirūtā nograndis sprādziens
Izvirzītas vairākas versijas, kā sācies Covid-19 uzliesmojums Murjāņu Sporta ģimnāzijā
Tēmas: Ukraina, ASV
Pievienot komentāru

«Там все клоунада!» Критик высказался про брак Пугачевой и Галкина

«ЭКО — это априори рак?»: Врач-гинеколог и жена Малинина высказалась о Фриске и Заворотнюк