Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Botsvānā mistiskos apstākļos miruši vairāk nekā 350 ziloņi
AFP/Scanpix

Botsvānā mistiskos apstākļos miruši vairāk nekā 350 ziloņi 1

Pasaulē
1. jūlijā 23:38 2020. gada 1. jūlijā 23:38
  Jauns.lv
Dienvidāfrikas pilsētā Botsvānā mistiskos apstākļos bojā gājuši vairāk nekā 350 ziloņi. Ziloņu nāves iemesls nav zināms un šis notikums nodēvēts par "dabas katastrofu".

Par pirmajiem neparastajiem nāves gadījumiem tika ziņots maijā, kad īsā laikā bojā gāja 169 ziloņi. Saskaņā ar vietējiem avotiem šis skaits līdz jūnija vidum gandrīz divkāršojies.

70 procenti nāves gadījumu notikuši pie ūdenstilpnēm. Botsvānas valdība vēl nav pārbaudījusi dzīvnieku līķus. Kā norāda eksperti, šāds masveida nāves gadījums nav pieredzēts ļoti ilgu laiku.

Zinātnieki mudinājuši valdību pārbaudīt dzīvniekus, lai nodrošinātu, ka tie nerada risku cilvēku dzīvībai. Vietējie iedzīvotāji ziņojuši, ka redzējuši ziloņus staigājam pa apli un uzskata, ka dzīvnieki saindēti.

"Daži no ziloņiem ir krituši tieši uz mutes, tātad viņi miruši ļoti ātri. Citi acīmredzot lēnāk, jo klīduši apkārt. Ļoti grūti pateikt, kas tas par toksīnu (kas dzīvniekus nonāvējis)," sacījis Nacionālā parka konservācijas direktors Nials Makkans.

Daži no vietējiem iedzīvotājiem neizslēdz iespēju, ka dzīvnieki miruši no jaunā koronavīrusa. Dienvidāfrika ir mājvieta trešdaļai kontinenta ziloņu un tos apskatīt ik gadu ierodas tūristi, kas ienes valstij pietiekami lielu finansējumu. 

Citi šobrīd lasa

Biedējošākā krīze 23 gadu laikā. FOTO: tā pandēmijas laikā strādā ogrēniešu iecienītā ēstuvīte "Niko" 6
Meitenīte filmēja mājasdarbu, bet par video zvaigzni kļuva viņas tētis un brāļi 2
Noriļskā snieg jau gandrīz nedēļu, iedzīvotāji kupenās nevar atrast savas automašīnas
Pievienot komentāru

«Живем на подаяния, Аллочка помогает»: Пугачева спасает Илью Резника

Герцогине Кэтрин и принцу Уильяму предстоит принять непростое решение.