Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Stoltenbergs nosoda Sīrijas režīma un tā sabiedrotās Krievijas gaisa triecienus 3

Pasaulē
28. februārī 07:43 2020. gada 28. februārī 07:43
  Jauns.lv / LETA
NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs ir nosodījis Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīma un tā sabiedrotās Krievijas "neizvēlīgos" gaisa triecienus pēc tam, kad šādā gaisa triecienā Idlibas provincē tika nogalināti 33 Turcijas karavīri, piektdien paziņoja Stoltenberga preses sekretārs.

Telefonsarunā ar Turcijas ārlietu ministru Mevlitu Čavušolu "Stoltenbergs nosodīja Sīrijas režīma un tā atbalstītājas Krievijas turpinātos neizvēlīgos gaisa triecienus Idlibas provincē un aicināja tās apturēt savu ofensīvu, ievērot starptautiskās tiesības un atbalstīt ANO centienus pēc mierīga risinājuma," teikts paziņojumā.

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs aicināja visas puses deeskalēt šo bīstamo situāciju un izvairīties no šausmīgās humānās situācijas tālākas pasliktināšanās reģionā. (Foto: AP/Scanpix)

"Viņš aicināja visas puses deeskalēt šo bīstamo situāciju un izvairīties no šausmīgās humānās situācijas tālākas pasliktināšanās reģionā."

Jau ziņots, ka 33 Turcijas armijas karavīri ceturtdien tika nogalināti gaisa triecienā, kas notika Idlibas provincē Sīrijas ziemeļrietumos un kurā tiek vainoti Sīrijas bruņotie spēki. Turcija pēc tam veica atbildes uzbrukumus Sīrijas režīma spēkiem.

Saistītās ziņas

Sīrijas Idlibas provincē gaisa triecienā nogalināti 33 Turcijas karavīri 16
Sīrijas valdība Erdoana draudus nosdēvē par "neīstiem un naidpilniem" 8
Erdoans draud ar nenovēršamu operāciju Sīrijā; Krievija brīdina pret šādu soli 5

Saskaņā ar 2018.gadā noslēgto vienošanos ar Krieviju, Turcija Idlibas provincē izveidoja 12 novērošanas posteņus, lai nepieļautu valdības spēku uzbrukumu opozīcijai. Taču Sīrijas valdības spēki ar Krievijas atbalstu pērn sāka ofensīvu Idlibas provincē un turpina to, neskatoties uz Ankaras brīdinājumiem.

Citi šobrīd lasa

6 paņēmieni, kā atgūt kontroli par savu dzīvi pandēmijas laikā
Viņa nekaunas: publicē "pirms" un "pēc" fotogrāfijas; arī citas seko viņas piemēram 2
Cik gados tad īsti iestājas vecums? Vai 70 gadi ir jaunie 50? 1
Skatīt visus komentārus

Жена Робби Уильямса заявила о нежелании скрывать от детей его "распутное" прошлое

"В институте я была - пацан!": Агата Муцениеце удивила подписчиков неожиданным фото