Tūkstošgades paaudze dzīvo bailēs no kodolkara
Tie, kas uzauga aukstā kara laikā, to pārdzīvoja reālu kodolkara draudu ēnā. Tagad atklājies, ka viņu bērni un mazbērni no tā baidās vēl vairāk.
Paaudzei, kas dzimusi pagājušā gadu tūkstoša beigās, vislielākās bažas ir par sociālajām problēmām un konfliktiem, nevis klimata izmaiņām, noskaidrots starptautiskā pētījumā.
Starptautiskā Sarkanā Krusta komiteja pētījumu, kura gaitā iztaujāti 16 000 cilvēku vecumā no 20 līdz 35 gadiem, izklāstīja Davosā Pasaules ekonomikas foruma kuluāros.
Pētījumā piedalījušies gan aptaujātie no konfliktu zonām, gan valstīm, kas dzīvo mierā. Kā uz visnopietnākajām problēmām viņi norādījuši uz korupciju, bezdarbu un pieaugošo nabadzību (kas patiesībā ir ievērojami mazinājusies).
Nopietnāko problēmu galvgalī ierindots terorisms un kari, bet globālā sasilšana ierindojusies tikai astotajā vietā. Vairāk nekā puse aptaujāto uzskata, ka kodoluzbrukums notiks nākamās desmitgades laikā, un trešā daļa savas dzīves laikā gatavojas piedzīvot trešo pasaules karu.
Šī aptauja liecina, ka daudzi iztēlojas situāciju daudz sliktāku, nekā tā ir patiesībā. Piemēram, pašlaik valstīs ar zemu ienākumu līmeni dzīvo deviņi procenti cilvēces. Apmēram 700 miljoniem cilvēku nav pieejams tīrs ūdens no krāna mājās, nav apavu, ja ir zobu suka, tad viena uz visu ģimeni.
Tomēr 20 gadu laikā šis skaitlis ir sarucis divtik, un 1800. gadā tā dzīvoja 85% cilvēces. Turpretim tagad valstīs ar vidēju ienākumu līmeni dzīvo 75% cilvēku, kuriem ir jumts virs galvas, elektrība, nav jācieš bads.