Honkongā demonstranti pusgadu pēc pirmās plašās protesta akcijas iziet ielās Cilvēktiesību dienas gājienā
foto: EPA/Scanpix
Tūkstošiem demonstrantu svētdien – pusgadu pēc pirmās plašās protesta akcijas - izgāja Honkongas ielās Cilvēktiesību dienas gājienā.
Pasaulē

Honkongā demonstranti pusgadu pēc pirmās plašās protesta akcijas iziet ielās Cilvēktiesību dienas gājienā

Jauns.lv / LETA

Tūkstošiem demonstrantu svētdien – pusgadu pēc pirmās plašās protesta akcijas - izgāja Honkongas ielās Cilvēktiesību dienas gājienā, kas ir vairāku mēnešu laikā pirmā lielākā pret valdību noskaņotā protesta akcija, kuras norise saskaņota ar policiju.

Honkongā demonstranti pusgadu pēc pirmās plašās pr...

Melnā tērpti dažādu vecumu demonstranti pulcējās, lai vērstu uzmanību uz neizpildītām Honkongas protestētāju prasībām. Protesti Honkongā turpinās jau pusgadu.

Pirms sešiem mēnešiem vairāk nekā viens miljons Honkongas iedzīvotāju pirmo reizi izgāja ielās, lai protestētu pret likumprojektu, kas ļautu Honkongai izdot cilvēkus tiesāšanai kontinentālajā Ķīnā. Tagad šis likumprojekts ir atcelts.

Šī ir pirmā plašā demonstrācija kopš demokrātijas atbalstītāju pārliecinošās uzvaras pirms divām nedēļām notikušajās Honkongas pašpārvalžu vēlēšanās.

Lai gan daudzi protestētāji vēlēšanu rezultātus uzskata par lielu uzvaru, citi ir mazāk optimistiski, jo Honkongas valdībā tās pārmaiņas nav nesušas.

Pirms svētdienas demonstrācijas Honkongas policija aizturēja 11 cilvēkus par "nelicencēta šaujamieroča glabāšanu". Šī ir pirmā reize, kad policija ir informējusi par nelegālu šaujamieroču konfiskāciju pirms protesta akcijas.

Policija sociālās saziņas vietnē "Facebook" norādīja, ka ir saņemta informācija par to, ka kāds protesta akcijas dalībnieks plāno uzbrukt policijai.

Kratīšanas laikā atrasta pistole "Glock" ar vairāk nekā simt lodēm. Tāpat konfiscētas ložu necaurlaidīgas vestes, zobeni, steki un piparu gāze.

Lai gan svētdienas gājienu ir atļāvusi Honkongas policija, tā iepriekš brīdināja, ka vardarbības gadījumā to apturēs.

Bijušajai britu kolonijai Honkongai, kas ir viens no pasaules lielākajiem finanšu centriem, ir autonomas teritorijas statuss, atšķirīga tieslietu sistēma un tās pilsoņiem ir paredzētas plašākas tiesības nekā pārējā komunistu pārvaldītajā Ķīnā. Šādu statusu līdz 2047.gadam jeb 50 gadus pēc atdošanas Ķīnai Honkongai noteic Londonas un Pekinas vienošanās.