Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

ES uz gadu pagarina sankcijas pret Venecuēlu 2

Pasaulē
2019. gada 11. novembrī 15:28 2019. gada 11. novembrī 15:28
  Jauns.lv / LETA
Eiropas Savienība (ES) pirmdien vēl uz gadu pagarinājusi sankcijas pret Venecuēlas prezidenta Nikolasa Maduro valdību, cenšoties mudināt demokrātiskā ceļā atrisināt šīs Latīņamerikas valsts dziļo politisko un ekonomisko krīzi.

ES sankcijas ietver iebraukšanas aizliegumu un aktīvu iesaldēšanu 25 amatpersonām, kas atbildīgas par cilvēktiesību pārkāpumiem vai demokrātijas un likuma varas neievērošanu, kā arī eksporta aizliegumu bruņojumam un aprīkojumam, ko varētu izmantot pret pilsonisko sabiedrību.

Eiropas Savienība vēl uz gadu pagarinājusi sankcijas pret Venecuēlas prezidenta Nikolasa Maduro valdību. (Foto: AFP/Scanpix)

Sankcijas pret Venecuēlu ES ieviesa 2017.gadā, bet jaunais pagarinājums nozīmē, ka tās būs spēkā līdz 2020.gada 4.novembrim.

Bloka ārlietu ministri par sankciju pagarināšanu nolēma saistībā ar "nepārtrauktām darbībām demokrātijas, likuma varas un cilvēktiesību ievērošanas samazinājumam", lasāms ES paziņojumā.

Venecuēlā jau gandrīz gadu turpinās vardarbīga cīņa par varu starp Maduro valdību un Huana Gvaido vadīto opozīciju.

Meduro atbalstu paudusi Ķīna, Krievija, Kuba, Bolīvija un Nikaragva, bet Gvaido atbalsta vairākas Latīņamerikas un Eiropas valstis, kā arī ASV.

Ar naftas resursiem bagātajā valstī politiskā krīze izraisījusi plašu ekonomikas krīzi, radot humānu katastrofu. Aplēses liecina, ka no Venecuēlas prom devušies 4,5 miljoni cilvēku.

Citi šobrīd lasa

Cipule norāda, ka šodien vairs nevaram apturēt to bumbu, kas ir sākusi velties attiecībā uz hospitalizāciju 5
Pēc strīda ar vīru bez vēsts pazuda influencere, bet drīz pēc tam viņas kailo ķermeni atrada atkritumu izvedējs 1
Covid-19 inficēto un kontaktpersonu izvietošana viesnīcās varētu sākties ap Ziemassvētkiem 7
Skatīt visus komentārus

Видео: 51-летняя Дженнифер Лопез показала себя без макияжа

Джордж Клуни гордится тем, какому жестокому розыгрышу научил детей