Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Simtiem protestētāju sapulcējušies reģistrācijas zonā un cenšas kavēt pasažieru došanos uz drošības kontroli. (Foto: AFP/Scanpix)

Honkongas lidostā atkal sapulcējušies tūkstošiem protestētāju 4

Pasaulē
2019. gada 13. augustā 12:24 2019. gada 13. augustā 12:24 | Papildināts, 2019. gada 13. augustā 13:15
  Jauns.lv / LETA
Honkongas lidostā otrdien atkal sapulcējušies tūkstošiem cilvēku, kas protestē pret policijas vardarbību un ir paralizējuši lidostas darbu, tāpēc jau otro dienu pēc kārtas pārtraukta lidmašīnu izlidošana.

Vairāki tūkstoši cilvēku sarīkojuši sēdprotestu ielidojošo pasažieru zālē.

Vēl simtiem protestētāju sapulcējušies reģistrācijas zonā un cenšas kavēt pasažieru došanos uz reģistrāciju un drošības kontroli. "Esiet kopā ar Honkongu, esiet kopā ar brīvību!" viņi skandēja.

Tā kā lidostas darbs ir paralizēts, otrdienas pēcpusdienā lidosta paziņoja, ka, tāpat kā pirmdien, tiek pārtraukta lidmašīnu izlidošana..

Protestētāji nosoda policijas brutalitāti, apspriežot iepriekšējās protesta akcijas, kas regulāri tiek rīkotas Honkongā, pieprasot valdībai pārtraukt centienus ierobežot demokrātiju.

Arī pirmdien vairāki tūkstoši protestētāju sapulcējās lidostā, tāpēc tika pārtraukta lidmašīnu izlidošana. Tā tika atsākta otrdienas rītā, un aizkavēto reisu dēļ lidostā ir liels sastrēgums.

Protestus Honkongā sākotnēji izraisīja likumprojekts par aizdomās turēto izdošanu Ķīnai. Lai gan protestu spiediena rezultātā Honkongas parlaments likumprojektu atlika, protesti pārauguši plašā kustībā, pieprasot Pekinai pārtraukt centienus mazināt demokrātiju Honkongā un veikt demokrātiskas reformas.

Protestētāji vēlas, lai no amata atkāpjas Pekinas atbalstītā Honkongas valdības vadītāja Kerija Lama, lai tiek sarīkotas demokrātiskas vēlēšanas, lai tiek veikta neatkarīga izmeklēšanu par policijas reakciju uz demonstrācijām un tiek atbrīvoti protestos iepriekš aizturētie cilvēki.

Ķīnas centrālā valdība sākotnēji klusēja par protestiem Honkongā, bet pēdējās nedēļās izteikusi vairākus brīdinājumus, aicinot Honkongu nenovērtēt par zemu "centrālās valdības milzīgo spēku".

Bijušajai britu kolonijai Honkongai, kas ir viens no pasaules lielākajiem finanšu centriem, ir autonomas teritorijas statuss, atšķirīga tieslietu sistēma un tās pilsoņiem ir paredzētas plašākas tiesības nekā pārējā komunistu pārvaldītajā Ķīnā. Šādu statusu līdz 2047.gadam jeb 50 gadus pēc atdošanas Ķīnai Honkongai noteic Londonas un Pekinas vienošanās.

Citi šobrīd lasa

FOTO: sabiedrībā zināmi ļaudis novērtē operas "Pīķa dāma" jauniestudējumu, kas veltīts Andreja Žagara piemiņai 14
“Viņš viņus brutāli nogalināja!” - Austrālijas premjerministrs komentē bijušā regbija spēlētāja un viņa ģimenes nāves apstākļus 1
FOTO: gaidībās esošā šovu zvaigzne Magone prezentē savu dzejas grāmatu
Tēmas: Honkonga
Skatīt visus komentārus

Новый скандал: внучка Елизаветы II принцесса Беатрис хочет уехать из Британии

«Мы ждем четвертого!»: Анна Седокова подтвердила свою беременность