Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
"Šo sankciju iemesls bija rupjš starptautisko tiesību pārkāpums no Krievijas puses. Neviens no iemesliem, kuru dēļ 2014.gadā Krievijas balsstiesības tika apturētas, nav zudis," uzsvērusi Kaljulaida. (Foto: Evija Trifanova/LETA)

Kaljulaida: EPPA lēmums par Krievijas balsstiesību atjaunošanu ir apkaunojošs 55

Pasaulē
25. jūnijā 17:26 2019. gada 25. jūnijā 17:26
Jauns.lv / LETA
Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas (EPPA) lēmums atjaunot Krievijas delegācijas balsstiesības ir apkaunojošs, otrdien paziņojusi Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida.

"Aizvadītajā naktī pieņemtais EPPA lēmums iemanevrēt Krieviju atpakaļ pie galda ir apkaunojošs," viņa rakstījusi sociālajā tīklā "Facebok", atgādinot, ka 2014.gada aprīlī Krimas notikumu dēļ Krievijas delegācijas locekļiem tika atņemtas gan balsstiesības, gan tiesības tikt ievēlētiem EPPA vadībā un piedalīties novērošanas misijās.

"Šo sankciju iemesls bija rupjš starptautisko tiesību pārkāpums no Krievijas puses. Neviens no iemesliem, kuru dēļ 2014.gadā Krievijas balsstiesības tika apturētas, nav zudis," uzsvērusi Kaljulaida.

Neskatoties uz Ukrainas spēcīgo pretestību, 118 EPPA locekļi nobalsoja par balsstiesību atjaunošanu Krievijas delegācijai, pret balsoja 62, bet desmit no balsošanas atturējās. Pret Krievijas balsstiesību atjaunošanu līdz ar Ukrainu iebilda Baltijas valstis un Lielbritānija.

Saistītās ziņas

Atjaunotas Krievijas balsstiesības Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā 52
Putins aizliedz Krievijas lidsabiedrībām lidojumus uz Gruziju 166
ES pagarina Krimas aneksijas dēļ pret Krieviju vērstās sankcijas 27

Balsstiesības Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā Krievijas delegācijai tika atņemtas 2014. gada aprīlī, reaģējot uz Maskavas agresiju pret Ukrainu, savukārt Krievija apturēja dalību asamblejā un 2017.gadā - arī savas iemaksas Eiropas Padomes budžetā, kuras veido aptuveni 7% no budžeta kopējās summas.

Kā ziņots, protestējot pret Krievijas balsstiesību atjaunošanu, Ukrainas delegācijas vadītājs otrdien paziņojis, ka tā aptur savu darbību EPPA.

Citi šobrīd lasa

Erotisko dižpārdokļu autores Račko vīrs piepilda sievas sapņus 2
No liekā svara tuvākajā nākotnē mirs 90 miljonu cilvēku, brīdina zinātnieki 12
Kas patiesībā pieder Šleseriem un Šķēlēm? 6
Skatīt visus komentārus

Как «плод изнасилования» Захара Джоли-Питт превратилась в самого сильного члена семьи 1

Директор Моисеева показал, в каких условиях живет музыкант после инсульта 1