Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Pret Meju pieaug spiediens pārtraukt breksita sarunas ar leiboristiem 1

Pasaulē
14. maijā 13:48 2019. gada 14. maijā 13:48
Jauns.lv / LETA
Lielbritānijas Konservatīvā partija palielinājusi spiedienu uz premjerministri Terēzu Meju, lai viņa atsakās no mēģinājuma panākt breksita kompromisu ar opozīcijā esošajiem leiboristiem.

Gandrīz trīs gadus pēc referenduma, kurā 52% britu nobalsoja par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), joprojām nav skaidrs, kad, kā un vai tas vispār notiks.

Lielbritānijas parlaments trīs reizes noraidīja Mejas panākto vienošanos ar Briseli par izstāšanās nosacījumiem, un Meja galu galā piekrita pārējo ES dalībvalstu līderu piedāvājumu atlikt breksitu līdz, vēlākais, 31.oktobrim, lai novērstu haotisku Lielbritānijas izstāšanos no ES bez vienošanās jau 12.aprīlī.

Lielbritānijas Konservatīvā partija palielinājusi spiedienu uz premjerministri Terēzu Meju. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Pēc tam Meja sāka sarunas ar opozīcijā esošajiem leiboristiem par iespējām izkļūt no breksita strupceļa, taču nav zināms, vai sarunas dos rezultātus.

13 no Mejas bijušajiem valdības kolēģiem, kā arī konservatīvo likumdevēju ietekmīgās 1922.gada komitejas priekšsēdētājs Greiems Bradijs vēstulē Mejai aicinājuši nepiekrist leiboristu prasībai, lai Lielbritānija pēc breksita paliktu muitas savienībā ar ES.

Vēstulē norādīts, ka Meja šādi sašķeltu Konservatīvo partiju un neko, visticamāk, tā arī neiegūtu. Politiķi arī norādījuši, ka neviens līderis nevar sasaistīt savu sekotāju amatā, tādēļ vienošanās labākajā gadījumā būtu īslaicīga, sliktākajā - iluzora.

Mejas "Breksita" padomnieks Olivers Robinss ir devies uz Briseli, lai apspriestu izmaiņas politiskajā deklarācijā par Lielbritānijas nākotnes attiecībām ar ES.

Robinss izpētīs, cik ātri šajā dokumentā izmaiņas varētu tikt izdarītas, ja valdība un leiboristi panāktu vienošanos, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Citi šobrīd lasa

Šīrans, Švarcenegers un Lopesa labi zina, kas ir trūkums. Viņi reiz bija nabadzīgi
Tviterī ļaudis iesmej par Lienes Šomases dziļdomīgo tvītu, kurā švaki ar gramatiku 25
Lūdz palīdzību jūrā pazudušā laivotāja meklēšanā; uzmanību aicina pievērst piekrastei Salacgrīvas pusē 2
Pievienot komentāru

Герцогиня Меган хочет сбежать от проблем: она всерьез обдумывает переезд в Африку 4

Один умер: в Даугавпилсе пенсионеры всю ночь простояли под дверями "PNB Banka" 2