Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Ziemeļkorejas slepkavas pieprasa miljonus par miruša amerikāņa ārstēšanu 26

Pasaulē
6. maijā 21:34 2019. gada 6. maijā 21:34
Kas Jauns Avīze
Ziemeļkorejas diktatūra pilnīgā nopietnībā pieprasījusi ASV apmaksāt divus miljonus dolāru lielu “ārstēšanas rēķinu” par spīdzināšanā nogalināto amerikāņu studentu.

Divdesmit divus gadus vecais Oto Vormbīrs nomira 2017. gada jūnijā dažas dienas pēc atbrīvošanas no 17 mēnešu ieslodzījuma Ziemeļkorejā. Viņu komas stāvoklī nosūtīja uz ASV, taču bija jau par vēlu.

Laikraksts "Washington Post" atsaucas uz vārdā neminētiem avotiem, ka ASV sūtnim likts parakstīt solījumu apmaksāt ārstēšanas rēķinu, pirms viņam atļauts Vormbīru aizvest no Phenjanas. Sūtnis parakstījies, vadoties pēc prezidenta Donalda Trampa instrukcijām, tomēr nav skaidrs, vai rēķins apmaksāts.
Tramps paziņojis, ka Ziemeļkoreja ir atbildīga par Vormbīra nāvi pēc viņa spīdzināšanas ieslodzījumā, taču februārī, tiekoties ar diktatoru Kimu Čenunu.Vjetnamā, pateica reportieriem, ka tic vadoņa apgalvojumam, ka tas neko neesot zinājis.

Virdžīnijas universitātes studentu 2016. gada sākumā apcietināja, kad viņš mēģināja atstāt Ziemeļkoreju. Studenta noziegums bija politiska plakāta paņemšana no tikai personālam paredzētas zonas Phenjanas viesnīcā, kur uzturējās viņa tūristu grupa.

Oto Varmbīra lielākā kļūda mūžā izrādījās liktenīga. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Vormbīrs 2016. gada februāra beigās reportieru un diplomātu priekšā Phenjanā raudot lūdza viņu atbrīvot un sacīja, ka ir izdarījis “lielāko kļūdu savā mūžā”. Ziemeļkoreja no viņa izspieda atzīšanos, ka nozagt plakātu uzdevusi kāda metodistu baznīcas locekle Ohaio štata Vaiomingas pilsētā, kas gribējusi to “kā trofeju”.

2016. gada martā Vormbīram par “naidīgu rīcību” pret Ziemeļkoreju piesprieda 15 gadus spaidu darbos. Atbrīvošanas brīdī viņš jau vairāk nekā gadu atradās komā, upurim bija smagi smadzeņu bojājumi.

Saistītās ziņas

Ziemeļkorejā izmocītā studenta Vormbīra ģimene nelūgs veikt līķa sekciju 5
Par amerikāņu studenta nāvi Ziemeļkorejai piespriests maksāt pusmiljardu ASV dolāru 63
Kāda ir ikdiena Ziemeļkorejas katorgā, kurā nomocīja amerikāņu studentu? Stāsta brīnumaini izglābies misionārs 26

Citi šobrīd lasa

FOTO: par Kristapa miljoniem pie jūras top "Porziņģciems" - vislabākie meistari būvē pilnā sparā 23
Četri bērni Austrālijā nozaguši vecāku auto, lai aizbēgtu no mājām - visi atrasti 900 kilometru attālumā 25
Pasaules garšu atklājējs Kaspars Virsnītis: "Ēdiens satuvina cilvēkus"
Skatīt visus komentārus

"На кассе поняла - мой счет заблокирован": жительница Латвии в шоке от взыскания алиментов

В Юрмале после концерта жестоко избили женщину, а потом и заступившегося за нее мужчину 4