Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Polijas jaunā progresīvā partija "Wiosna" trešā populārākā valstī 8

Pasaulē
11. februārī 16:21 2019. gada 11. februārī 16:21
Jauns.lv / LETA
Polijas jaunā progresīvā partija "Wiosna" ("Pavasaris"), kuru vada bijušais Slupskas mērs, atklāti homoseksuālais politiķis Roberts Bedrons, sabiedriskās domas aptaujās ierindojusies trešajā vietā, liecina pirmdien publiskotā aptauja.

"Wiosna", kas tika dibināta pirms aptuveni nedēļas, atbalsta 16,2% vēlētāju, un jaunā partija no opozīcijā esošās "Pilsoniskās platformas" (PO) atpaliek tikai par 5,6%, liecina aptauja, kuru pēc laikraksta "Rzeczpospolita" pasūtījuma veicis sabiedriskās domas pētniecības uzņēmums "IBRiS". Aptauja tika veikta 7. un 8.februārī, aptaujājot 1000 pieaugušos.

PO atbalsta 21,8% aptaujāto, bet par Polijas valdošo konservatīvo partiju "Likums un taisnīgums" (PiS) šobrīd gatavi balsot 37,1% vēlētāju.

Jaunās partijas "Wiosna" līderis ir homoseksuālais politiķis Roberts Bedrons. (Foto: Ekrānuzņēmums)

"Vēl nav skaidrs, vai šis fenomens būs ilgstošs, jo kopš partijas dibināšanas sanāksmes pagājusi tikai nedēļa," norādīja Varšavas Universitātes politoloģe Anna Materska-Sosnovska.

Viņa pieļauj, ka aptaujas rezultāts var atspoguļot partijas dibināšanas impulsu, "zināmu svaigumu un fantastisku politisko mārketingu". Politiķe arī uzskata, ka jaunā partija var nākotnē atņemt PiS absolūto vairākumu.

"Wiosna" dibinātājs Bedrons, kurš bija pirmais atklāti homoseksuālais mērs katoliskajā Polijā, solījis pastiprināt baznīcas nošķiršanu no valsts un aplikt baznīcas ienākumus ar nodokli.

Bedrons cīnās par vienlīdzīgām tiesībām homoseksuāļiem un pirms iesaistīšanās politikā 2001.gadā nodibināja nevalstisko organizāciju cīņai pret homofobiju.

Viņš solījis panākt viendzimuma partnerattiecību atzīšanu, vienlīdzīgu atalgojumu sievietēm un vīriešiem, aborta likumu atvieglošanu un sociālo pabalstu palielināšanu, tostarp jaunu universālu vecuma pensiju.

42 gadus vecais politiķis arī solījis līdz 2035.gadam slēgt ogļraktuves, lai uzlabotu gaisa kvalitāti valstī.

Bedrons arī solījis saliedēt Polijas sabiedrību un uzlabot attiecības ar Eiropas Savienību (ES).

Citi šobrīd lasa

Slavenās sievietes, kuras pēc bērna laišanas pasaulē nereāli ātri atguvušas slaidu figūru 14
Vingrinājumi, kas samazina diabēta risku 2
Atrasts vīrietis un meitene, kas redzami liktenīgajā fotogrāfijā pirms ugunsgrēka Parīzes Dievmātes katedrālē 40
Tēmas: Polija
Skatīt visus komentārus

Логово маньяка-расчленителя: раскрыты обстоятельства шокирующего убийства в Москве

"Дождись меня, я приеду": сын Ирины Цывиной рассказал о последних часах жизни матери