Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Polijas jaunā progresīvā partija "Wiosna" trešā populārākā valstī 8

Pasaulē
11. februārī 16:21 2019. gada 11. februārī 16:21
Jauns.lv / LETA
Polijas jaunā progresīvā partija "Wiosna" ("Pavasaris"), kuru vada bijušais Slupskas mērs, atklāti homoseksuālais politiķis Roberts Bedrons, sabiedriskās domas aptaujās ierindojusies trešajā vietā, liecina pirmdien publiskotā aptauja.

"Wiosna", kas tika dibināta pirms aptuveni nedēļas, atbalsta 16,2% vēlētāju, un jaunā partija no opozīcijā esošās "Pilsoniskās platformas" (PO) atpaliek tikai par 5,6%, liecina aptauja, kuru pēc laikraksta "Rzeczpospolita" pasūtījuma veicis sabiedriskās domas pētniecības uzņēmums "IBRiS". Aptauja tika veikta 7. un 8.februārī, aptaujājot 1000 pieaugušos.

PO atbalsta 21,8% aptaujāto, bet par Polijas valdošo konservatīvo partiju "Likums un taisnīgums" (PiS) šobrīd gatavi balsot 37,1% vēlētāju.

Jaunās partijas "Wiosna" līderis ir homoseksuālais politiķis Roberts Bedrons. (Foto: Ekrānuzņēmums)

"Vēl nav skaidrs, vai šis fenomens būs ilgstošs, jo kopš partijas dibināšanas sanāksmes pagājusi tikai nedēļa," norādīja Varšavas Universitātes politoloģe Anna Materska-Sosnovska.

Viņa pieļauj, ka aptaujas rezultāts var atspoguļot partijas dibināšanas impulsu, "zināmu svaigumu un fantastisku politisko mārketingu". Politiķe arī uzskata, ka jaunā partija var nākotnē atņemt PiS absolūto vairākumu.

"Wiosna" dibinātājs Bedrons, kurš bija pirmais atklāti homoseksuālais mērs katoliskajā Polijā, solījis pastiprināt baznīcas nošķiršanu no valsts un aplikt baznīcas ienākumus ar nodokli.

Bedrons cīnās par vienlīdzīgām tiesībām homoseksuāļiem un pirms iesaistīšanās politikā 2001.gadā nodibināja nevalstisko organizāciju cīņai pret homofobiju.

Viņš solījis panākt viendzimuma partnerattiecību atzīšanu, vienlīdzīgu atalgojumu sievietēm un vīriešiem, aborta likumu atvieglošanu un sociālo pabalstu palielināšanu, tostarp jaunu universālu vecuma pensiju.

42 gadus vecais politiķis arī solījis līdz 2035.gadam slēgt ogļraktuves, lai uzlabotu gaisa kvalitāti valstī.

Bedrons arī solījis saliedēt Polijas sabiedrību un uzlabot attiecības ar Eiropas Savienību (ES).

Citi šobrīd lasa

FOTO, kas jāredz - tādas mūsu šovbiznesa zvaigznes izskatīšoties vecumdienās 54
"Viņš varētu kļūt paralizēts uz mūžu" - brīvdienas ar draugiem Spānijā traģiski beigušās britu tūristam 1
Sešus gadus veca meitene Jūtā nejauši nogalināta ar golfa bumbiņu, ko sitis viņas tēvs
Tēmas: Polija
Skatīt visus komentārus

СМИ: "Мисс Москва — 2015" Оксана Воеводина развелась с бывшим королем Малайзии 1

Инсайдер: принц Гарри хочет вместе с герцогиней Меган обратиться к семейному психологу