Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Maķedonijas premjers aicina Grieķiju izbeigt desmitgadēm ilgo strīdu un ratificēt vienošanos 3

Pasaulē
12. janvārī 19:39 2019. gada 12. janvārī 19:39
Jauns.lv / LETA
Maķedonijas premjerministrs Zorans Zaevs sestdien aicināja Grieķiju izbeigt desmitgadēm ilgo strīdu abu valstu starpā un ratificēt vienošanos, saskaņā ar kuru Maķedonija tiek pārdēvēta par Ziemeļmaķedoniju.

"Mūsu parlaments atrada spēku, taču tas nebija viegli. Taču es esmu pārliecināts, ka Grieķijas parlaments arī atradīs spēku, lai pieņemtu lēmumu," preses konferencē pavēstīja Zaevs.

Grieķijas parlamentam par vienošanos paredzēts balsot līdz martam un premjers Aleksis Ciprs paudis pārliecību, ka viņš dabūs nepieciešamās deputātu balsis.

Maķedonijas premjerministrs Zorans Zaevs. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Maķedonijas parlaments piektdien veica grozījumus konstitūcijā, pārdēvējot valsti par Ziemeļmaķedoniju, kā to paredz ar Grieķiju panāktā vienošanās, kas paver ceļu valsts dalībai Eiropas Savienībā un NATO.

Deputāti pieņēma četrus konstitūcijas grozījumus, ieskaitot vienu par valsts pārdēvēšanu. Par tiem nobalsoja 81 deputāts, neviens nebalsoja pret, jo centriski labējās opozīcijas deputāti balsojumu boikotēja. Lai konstitūcijas grozījumi tiktu pieņemti, par tiem bija jānobalso divām trešdaļām jeb vismaz 80 no 120 deputātiem.

Referendumā 30.septembrī vairums tā dalībnieku atbalstīja valsts nosaukuma maiņu, taču tautas nobalsošanu nevarēja uzskatīt par notikušu zemās aktivitātes dēļ.

Saistītās ziņas

Maķedonijas parlaments nobalso par valsts nosaukuma pārdēvēšanu 18
Maķedonijas valdība lemšanu par valsts nosaukuma maiņu nodod parlamentam
Grieķi mītiņā pieprasa valdībai nepiekāpties konfliktā par Maķedonijas nosaukumu

Maķedonijas valdība pēc tam lemšanu par valsts nosaukuma maiņu nodeva parlamentam.

Vienošanos par Maķedonijas nosaukuma maiņu jūnijā parakstīja  Maķedonijas premjerministrs Zorans Zaevs un Grieķijas valdības vadītājs Aleksis Ciprs.

Valsts pārdēvēšana par Ziemeļmaķedoniju pieliktu punktu jau desmitgadēm ilgušajam konfliktam ar kaimiņos esošo Grieķiju, kura līdz šim bloķējusi Maķedonijas  uzņemšanu eiroatlantiskajās organizācijās, jo uzskata, ka tās pašreizējais nosaukums slēpj Skopjes teritoriālās pretenzijas uz vienu no tās provincēm, kuras nosaukums arī ir Maķedonija.

Citi šobrīd lasa

Soctīklos ļaudis šūmējas, ka bijis nožēlojami: ko īsti Vējonis pateica savā genocīda piemiņas runā? 49
"Tā ir elle!" - ģimene joprojām izmisīgi meklē pavedienus 2015. gadā pazudušās latvietes Annas un viņas puiša lietā 2
5 iemesli, kāpēc nevajag piedot neuzticīgam partnerim 15
Skatīt visus komentārus

Новые подробности о жизни Началовой: в последнее время певица существовала только на алименты бывшего мужа

Скандал на концерте Валерия Леонтьева: охранник грубо оттолкнул девочку 2