Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Aizdomās par spiegošanu Polijā aizturēts uzņēmējs no Ķīnas 5

Pasaulē
11. janvārī 14:10 2019. gada 11. janvārī 14:10 | Papildināts, 11. janvārī 16:33
Jauns.lv / LETA
Polijas Iekšējās drošības aģentūra aizturējusi uzņēmēju no Ķīnas, kā arī kādu poli, kuri tiek turēti aizdomās par spiegošanu, piektdien paziņojis Polijas īpašo dienestu vadītāja vietnieks Macejs Vasiks.

Vasiks pavēstīja, ka operācija, kurā aizturēti aizdomās turamie, izplānota ilgu laiku pirms tam.

Viņš atklāja, ka aizdomās turamais ķīnietis ir uzņēmējs, kurš strādā lielā elektronikas korporācijā, bet aizturētais polis pazīstams aprindās, kas saistītas ar biznesa aktivitātēm kibertelpā.

Polijas televīzija vēsta, ka aizdomās turamais ķīnietis ir Ķīnas telekomunikāciju sistēmu un aprīkojuma ražotāja "Huawei" direktors Polijā. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Polijas televīzija vēsta, ka aizdomās turamais ķīnietis ir Ķīnas telekomunikāciju sistēmu un aprīkojuma ražotāja "Huawei" direktors Polijā, bet aizturētais polis strādājis Iekšējās drošības aģentūrā, kas izmeklē lietas, kuras saistītas ar spiegošanu un terorismu.

Notiesāšanas gadījumā abiem aizdomās turamajiem draud katram līdz desmit gadiem ilgs cietumsods.

Kā portālu Jauns.lv informēja "Huawei" pārstāvji, uzņēmums Polijā ir pieņēmis lēmumu atbrīvot no amata tā darbinieku Vanu Veidzjinu (Wang Weijing), kas aizvadītajā nedēļā tika arestēts aizdomās par Polijas tiesību aktu pārkāpšanu.

Minētās personas darbībām neesot nekāda saistība ar uzņēmuma politiku. Lēmums par darbinieka atbrīvošanu no amata ticis pieņemts pamatojoties uz uzņēmuma darba līguma noteikumiem, kuri paredz darbinieka atbrīvošanu uzņēmuma neslavas celšanas gadījumā.

Uzņēmums "Huawei" stingri ievēro visus piemērojamos likumus un regulējumus valstīs, kurās tas darbojas. Uzņēmuma politika paredz stingru likumdošanas ievērošanu arī katram "Huawei" darbiniekam, atbilstoši valstij, kurā tie darbojas.

Citi šobrīd lasa

Anna Lieckalniņa prāto par pārcelšanos uz Spāniju 1
Atmaskota tik populārā Himalaju sāls - tās vērtīgums ir tīrās blēņas 58
Dziedniece Sallija grūtos brīžos iesaka mainīt frizūru: "Enerģētiski jutu, ka uz manu feisbuka bildi kāds bija pabūries" 8
Tēmas: Polija, Ķīna
Skatīt visus komentārus

«Я отправлю тебя на заработки»: дочь Пугачевой показала, как певица делает массаж Галкину

Из-за родов герцогини Меган в лондонском госпитале отменили выходные