Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Porošenko: Krievija ir neprognozējama savā agresijā un var uzbrukt jebkur 59

Pasaulē
2018. gada 7. decembrī 09:23 2018. gada 7. decembrī 09:23
LETA
Krievija ir neprognozējama savās agresīvajās darbībās un var uzbrukt jebkurā vietā, piemēram, Baltijas valstīm vai ar ieročiem aizsargāt gāzes cauruļvadu "Nord Stream 2", intervijā Polijas telekanālam "TVN24" pavēstījis Ukrainas prezidents Petro Porošenko.

"Neviens nezina, kam Krievija gribēsies uzbrukt rīt. Varbūt Krievijas karavīriem gribēsies aizsargāt "Nord Stream 2" un uzbrukt Baltijas valstīm," sacīja Porošenko. "Varbūt Krievijai iegribēsies veikt triecienu pa kārtējām vēlēšanām, kā viņi mēģināja to darīt referenduma laikā Nīderlandē vai "Breksita" referenduma laikā un citās valstīs."

Viņš uzsvēra, ka pašreizējā situācijā Ukraina prasa vienotību, kā tas tika nodemonstrēts nesen pēc Krievijas uzbrukuma Ukrainas kuģiem Kerčas šaurumā.

"Pirms četriem gadiem visi baidījās nosaukt Krievijas uzbrukumu Ukrainai par agresiju, to sauca par konfliktu vai krīzi. Tagad situācija izskatās pavisam citādi," norādīja Porošenko.

"Katru reizi Krievija noliedz savu atbildību par tiem vai citiem noziegumiem. Un tikai tiešu pierādījumu demonstrēšana, kā Malaizijas reisa MH17 notriekšanas vai indēšanas Solsberijā gadījumā, ļauj parādīt patieso Krieviju," sacīja Porošenko. "Notikumi Kerčas šaurumā ir bīstami Ukrainas vienotībai, taču visupirms - visas Eiropas reģionālajai drošībai un, iespējams, globālajai drošībai."

Viņš arī piebilda, ka Rietumu reakcija uz Krievijas agresiju Kerčas šaurumā bija zibenīga - uz ukraiņu jūrnieku sagūstīšanu reaģēja ANO, NATO, vairums alianses dalībvalstu, G7 un Eiropas Savienība (ES).

LETA jau ziņoja, ka Krievijas bruņotie spēki 25.novembrī Kerčas šaurumā sagrāba trīs Ukrainas jūras spēku kuģus, kas tika aizvesti uz Kerčas ostu Krievijas okupētajā Krimā. Sagūstītos 24 ukraiņu jūrniekus Krievija apcietināja uz diviem mēnešiem un nogādāja Maskavā.

Citi šobrīd lasa

Latvijas pirmā satelīta "Venta-1" kosmosa misija nav izdevusies 72
FOTO: Lipmani, Lembergi, Rāvis un citas prominences pulcējas uz operas pirmizrādi 105
Ieskaties - pirmais VIDEO no Kiviča un Skulmes jaunā realitātes šova 125
Tēmas: Krievija, Ukraina
Skatīt visus komentārus

Пенсионер несколько лет насиловал малолетнюю внучку и продавал ее другим старикам

Видео: женщина развлекалась в барах и принимала поздравления с днем рождения дочери, пока та умирала дома от голода и обезвоживания