Žurnālista Hašogi līķis pēc slepkavības ne tikai sadalīts, bet pat izšķīdināts
foto: AFP/Scanpix
Hašogi atraitne pie mirušā līgavaiņa attēla.
Pasaulē

Žurnālista Hašogi līķis pēc slepkavības ne tikai sadalīts, bet pat izšķīdināts

Jauns.lv / LETA

Saūda Arābijas konsulātā Stambulā, Turcijā, noslepkavotā žurnālista un Rijādas kritiķa Džamala Hašogi līķis pēc slepkavības sadalīts un izšķīdināts, piektdien paziņoja Turcijas valdošās Taisnīguma un attīstības partijas (AKP) amatpersona Jasins Aktajs.

Žurnālista Hašogi līķis pēc slepkavības ne tikai s...

Laikrakstam "The Washington Post" cita Turcijas amatpersona jau iepriekš bija sacījusi - varasiestādes izmeklē versiju, ka Hašogi līķis iznīcināts skābē. "Mēs tagad redzam, ka tā nebija tikai sadalīšana. Viņi no līķa atbrīvojās, to izšķīdinot," laikrakstam "Hurriyet" sacīja Aktajs.

"Atbilstoši pēdējai informācijai, kas ir mūsu rīcībā, iemesls, kāpēc viņi līķi sadalīja, ir tas, ka tādējādi to ir vieglāk izšķīdināt," sacīja Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdoana padomnieks, kurš savulaik bijis tuvs Hašogi. "Viņu mērķis bija panākt, ka no līķa nekas nepaliek pāri."

Turcijas prokurors trešdien apstiprināja, ka Hašogi iepriekš izplānotas slepkavības gaitā nožņaugts, tiklīdz viņš 2.oktobrī ienācis konsulātā. Viņa līķis sadalīts un iznīcināts. Turcijas amatpersona, kuru citēja "The Washington Post", sacīja - konsulāta dārzā atrastās "bioloģiskās liecības" norāda uz to, ka no Hašogi līķa atbrīvojušies netālu no vietas, kur viņš noslepkavots.

Saūda Arābijas varasiestādes nav ļāvušas Turcijas policijai pārmeklēt aku konsulāta dārzā, bet ir atļāvušas paņemt ūdens paraugus, vēsta vietējie mediji. Ceturtdien ASV Valsts departamenta preses sekretārs Roberts Palladino aicināja pēc iespējas ātrāk noskaidrot Hašogi mirstīgo atlieku atrašanās vietu, nodot tās ģimenei, lai tuvinieki varētu no nelaiķa atvadīties.

ASV dzīvojušais laikraksta "The Washington Post" līdzstrādnieks un Saūda Arābijas kroņprinča Mohammeda bin Salmana kritiķis Hašogi 2.oktobrī tika nogalināts Saūda Arābijas konsulātā Stambulā, kur viņš bija ieradies, lai saņemtu laulībām ar Turcijas pilsoni nepieciešamos dokumentus.

Saūda Arābija sākotnēji noliedza, ka tai būtu jebkas zināms par to, kas noticis ar Hašogi, vēlāk apgalvoja, ka 59 gadus vecais žurnālists konsulātā Stambulā zaudējis dzīvību "dūru cīņā", līdz visbeidzot atzina, ka žurnālists nogalināts ar iepriekšēju nodomu pastrādātā slepkavībā.

Erdoans: pavēle nogalināt Hašogi nāca no Saūda Arābijas valdības "augstākajiem līmeņiem"

Pavēle nogalināt saūdarābu žurnālistu un režīma kritiķi Džamalu Hašogi nāca no Rijādas valdības "augstākajiem līmeņiem", piektdien viedokļrakstā avīzē "The Washington Post" apgalvo Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans.

"Mēs zinām, ka izpildītāji ir 18 aizdomās turēto vidū, kas apcietināti Saūda Arābijā. Mēs zinām, ka šie indivīdi ieradās, lai izpildītu viņu pavēles - nogalināt Hašogi un doties prom," viņš raksta.

"Visbeidzot, mēs zinām, ka pavēle nogalināt Hašogi nāca no Saūda Arābijas valdības augstākajiem līmeņiem."

Erdoans piebilst - viņš "ne sekundi nav ticējis", ka Saūda Arābijas karalis Salmans būtu licis nogalināt Hašogi, kas tika noslepkavots Saūda Arābijas konsulātā Stambulā, Turcijā.