Pētnieki beidzot atrisinājuši atrastā “citplanētieša” skeleta noslēpumu
foto: AFP
Pirms 15 gadiem Atakamas tuksnesī Čīlē atrastais skelets.
Pasaulē

Pētnieki beidzot atrisinājuši atrastā “citplanētieša” skeleta noslēpumu

Jauns.lv

Pirms 15 gadiem Atakamas tuksnesī Čīlē atrastais skelets izbrīnīja zinātniekus un pētniekus visā pasaulē. Atradums neatgādināja cilvēka skeleta formu, bet drīzāk ko līdzīgu citplanētietim. Stenfordas Universitātes zinātnieki pat uzskatīja, ka nu beidzot esam ceļā uz citu civilizāciju eksistences pierādījumiem.

Pētnieki beidzot atrisinājuši atrastā “citplanētie...

Lai gan sākotnēji uzskatīts, ka skelets ir kāda sena iezemieša atliekas, zinātnieku veiktās analīzes pierādīja, kas tas varētu būt vien 40 gadus sens. Tas savukārt nozīmēja, ka DNS joprojām ir neskarts un to iespējams izmantot pētījumiem. 

Lai gan skelets ir vien 15 centimetru garš, pētnieki atklājuši, ka kaulu vecums atbilst sešus līdz septiņus gadus veca bērna attīstībai. Tam ir tikai 10 no 12 ribām un izteikti pagarināts galvaskauss. Jautājumi par to, kas īsti varētu būt bijusi šī radība, raisīja spekulācijas par citplanētiešu esamību. 

Taču piecu gadu ilgā pētniecības posmā, zinātniekiem izdevies noteikt, kāpēc atrastais skelets nelīdzinās cilvēkam, proti, tas varētu būt saistīts ar kaulu mutāciju, kādas slimības ietekmē. 

Respektīvi - dīvainais radījums ir cilvēks ar ievērojamām ģenētiskām mutācijām.