Turcijas policija atkal aiztur "Amnesty International" nodaļas vadītāju
foto: AP
"Amnesty International" Turcijas nodaļas vadītājs Taners Kiličs.
Pasaulē

Turcijas policija atkal aiztur "Amnesty International" nodaļas vadītāju

LETA

Policija ceturtdien atkal aizturējusi "Amnesty International" Turcijas nodaļas vadītāju Taneru Kiliču, kuru tiesa neilgi pirms tam lika atbrīvot.

Turcijas policija atkal aiztur "Amnesty Internatio...

Kiličs pirmstiesas apcietinājumā atrodās kopš pērnā gada jūnija. Viņam izvirzītas apsūdzības par saistību ar 2016.gadā notikušā neveiksmīgā apvērsuma mēģinājuma dalībniekiem. Kiličs izvirzītās apsūdzības ir noraidījis, un arī "Amnesty International" uzskata tās par nepamatotām.

Stambulas tiesa trešdien nolēma, ka Kiličs jāatbrīvo līdz tiesai, taču pāris stundas vēlāk tika izdots jauns aresta orderis un Kiličs tika atkal aizturēts, ziņoja "Amnesty International".

"Mēs aizlidojām uz Izmiru un aizraucām uz cietumu, cerot pieredzēt Tanera atbrīvošanu (..). Tā vietā ap pusnakti "Amnesty International" redzēja, kā Taners tiek aizvests no Izmiras cietuma uz tuvējo policijas iecirkni," tviterī paziņoja "Amnesty International" Eiropas nodaļas direktore Gauri van Gulika.

Prokuratūra bija apstrīdējusi tiesas lēmumu, un, lai gan Stambulas tiesa noraidīja apelāciju, tā nosūtīja to citai tiesai.

Gulika sacīja, ka Kiliča advokāti nav iepazīstināti ar oficiālu lēmumu, taču policija apgalvoja, ka izdots orderis Kiliča aizturēšanai.

Gulika nosodīja "dīvainos tieslietu manevrus", kas izmantoti, lai paturētu Kiliču aiz restēm. Viņa sacīja, ka Kiličs vēlāk ceturtdien tiks nogādāts tiesā, lai uzklausītu spriedumu.

Kiličs tiek tiesāts reizē ar vēl desmit cilvēktiesību aktīvistiem, tostarp "Amnesty International" pārstāvi Idilu Eseri, Vācijas pilsoni Pēteru Šteitneru un Zviedrijas pilsoni Ali Garavi.

Visi pārējie, izņemot Kiliču, ir atbrīvoti, bet viņu tiesāšana turpinās.

Viņi visi apsūdzēti par saistību ar ASV trimdā dzīvojošo Fetullu Gilenu, kuru Ankara apsūdz neveiksmīgā puča organizēšanā, vai citām Turcijā aizliegtām organizācijām, tostarp kurdu separātistu organizāciju "Kurdistānas Strādnieku partija" (PKK).

Pēc 2016.gada vasarā notikušā apvērsuma mēģinājuma Turcijā tika ieviests ārkārtas stāvoklis, kas pagājušo mēnesi tika pagarināts jau sesto reizi.

Izmantojot ārkārtas stāvokļa sniegtās pilnvaras, varasiestādes uz aizdomu pamata par saistību ar Gilenu aizturējušas vairāk nekā 55 000 cilvēku.