Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Augstākās tiesas spriedums dod "zaļo gaismu" pārtikas paņemšanai no veikaliem, neveicot samaksu par tiem, ja persona cieš badu.

Itālijā turpmāk drīkstēs zagt pārtiku, lai nomāktu izsalkumu 45

Pasaulē
2016. gada 14. maijā 19:23 2016. gada 14. maijā 19:23
 
Itālijas Augstākā tiesa maija sākumā nolēma, ka pārtikas zādzība nelielā apmērā, lai apmierinātu izsalkumu, nav krimināli sodāms nodarījums, raksta "Jurista Vārds".

2011.gadā ukraiņu izcelsmes bezpajumtnieks tika pieķerts, mēģinot nozagt divus siera gabaliņus un Frankfurtes desiņu iepakojumu 4,07 eiro vērtībā. Par šo noziegumu vīrietis tika tiesāts, un viņam tiesa piesprieda sešu mēnešu cietumsodu un naudas sodu 100 eiro apmērā, ko viņš nespēja samaksāt.

Itālijas Augstākā tiesa konstatēja, ka vīrietis pārtikas produktus paņēma neatliekamas un nozīmīgas nepieciešamības spiests, proti, lai remdētu spēcīgu izsalkumu. Tiesas ieskatā šādos apstākļos personas rīcība nav uzskatāma par noziedzīgu.

Šis tiesas nolēmums ir izraisījis lielu rezonansi Itālijas medijos un tiek apspriests kā pareizs un taisnīgs. Vienlaikus minētais spriedums ir aktualizējis jautājumu par Itālijas tiesu sistēmas efektivitāti - šī lieta tika skatīta piecus gadus trīs instancēs.

Tomēr šis spriedums radījis arī dažas neskaidrības, proti, līdz šim kriminālsoda draudi noteiktā mērā ir atturējuši personas no pārtikas preču zādzībām, taču Augstākās tiesas spriedums dod "zaļo gaismu" pārtikas paņemšanai no veikaliem, neveicot samaksu par tiem, ja persona cieš badu.

LETA/Foto: Vida Press

Citi šobrīd lasa

"Imunitātes pases": Eiropā parādās cerība par daudzu cilvēku iespēju ātrāk atgriezties dzīvē 3
Zviedrijas premjers brīdina iedzīvotājus par tūkstošiem bojāgājušo pēc Covid-19 krīzes 9
Britu kuplākā daudzbērnu ģimene sagaidījusi pieaugumu - 22. atvasi 5
Skatīt visus komentārus

Энрике Иглесиас опубликовал первое видео с 2-месячной дочерью Машей

«Меган абсолютно раздавлена»: герцогиня не может видеться с матерью