Ziemeļkorejas galvaspilsētas lidostā pilnīgā neziņā iestrēguši ārvalstu žurnālisti
Ziemeļkorejas galvaspilsētas Phenjanas lidostā pēc deviņu stundu gaidīšanas bez paskaidrojumiem nodzisuši informācijas paneļi, kamēr tūristi un ārvalstu žurnālisti, kuri gaidīja savus reisus, palikuši neziņā, kad tie atsāksies, tviterī ziņo aculiecinieki.
Phenjanas lidostā iestrēguši tūristi un ārvalstu žurnālisti
Aculiecinieki informē, ka negaidot kļuvuši par "ķīlniekiem", un vairākas stundas netika sniegti nekādi paskaidrojumi, kad atsāksies reisi. Žurnālists, kurš vairākkārt bijis Ziemeļkorejā, nekad neesot piedzīvojis situāciju, ka lidmašīnu reisi ir apturēti bez jebkāda paskaidrojuma.
Kāds aculiecinieks stāsta, ka piepeši pusceļā pārtraukta pasažieru reģistrācija. Pilnīgā neziņā pasažieri pavadījuši 12 stundas.
Žurnālisti bija ieradušies Ziemeļkorejā, lai atspoguļotu militāro parādi par godu komunistiskā režīma dibinātāja Kima Irsena 105.dzimšanas dienai.
Militārā parāde Ziemeļkorejā par godu Kima Irsena 105.dzimšanas dienai
Ziemeļkorejā sestdien tika svinēta komunistiskā režīma dibinātāja Kima Irsena 105.dzimšanas diena, un tai par godu galvaspilsētā Phenjanā tika rīkota militāra ...
Šobrīd jaunākā informācija liecina, ka reisi no Phenjanas lidostas ir atjaunojušies un cilvēki veiksmīgi iekāpuši lidmašīnās.
The departures board at Pyongyang airport just went dark. Been waiting here 8 hours. No word about what's going on pic.twitter.com/CVozndRbMk
— Jonathan Kaiman (@JRKaiman) April 17, 2017
Guys just loaded a single suitcase onto the plane... then took it off again pic.twitter.com/EPDW8Ovc0r
— Jonathan Kaiman (@JRKaiman) April 17, 2017
Foreign journalists still stranded at Pyongyang airport as Air Koryo flight to Beijing has been delayed now for over 7 hours. #ylemaailmalla pic.twitter.com/WZGnT3WVZu
— Mika Mäkeläinen (@Mikareport) April 17, 2017
Penss: pacietības ēra ir beigusies
ASV viceprezidents Maiks Penss pirmdien paziņojis, ka "stratēģiskās pacietības ēra" attiecībās ar Ziemeļkoreju ir beigusies.
ASV prezidents Donalds Tramps cer, ka Ķīna izmantos savu ietekmi, lai pārliecinātu Ziemeļkoreju atteikties no saviem ieročiem, norādīja Penss, kurš apmeklēja ASV vadīto ANO bāzi "Bonifas", kura atrodas tikai pāris simtus metru no demilitarizētās zonas, kas norobežo Dienvidkoreju no Ziemeļkorejas.
Penss, kurš Ziemeļkorejas nesen veikto neveiksmīgo raķetes izmēģinājumu nodēvēja par provokāciju, žurnālistiem sacīja, ka Savienotās Valstis un to sabiedrotie sasniegs savus mērķus "miermīlīgiem līdzekļiem vai galu galā jebkuriem nepieciešamajiem līdzekļiem", lai aizsargātu Dienvidkoreju un stabilizētu reģionu.
Norādot, ka pagājusi ceturtdaļa gadsimta, kopš Ziemeļkoreja ieguva kodolieročus, Penss paziņoja, ka pacietības laiks ir beidzies.
"Bet stratēģiskās pacietības ēra ir beigusies. Prezidents Tramps licis skaidri saprast, ka Savienoto Valstu un mūsu sabiedroto reģionā pacietība ir beigusies un mēs vēlamies redzēt pārmaiņas," sacīja Penss, norādot, ka ASV vēlas redzēt Ziemeļkorejas atteikšanos no kodolieroču programmas.
Penss piebilda, ka arī Ziemeļkorejas veiktie ballistisko raķešu izmēģinājumi ir nepieņemami.
Tramps svētdien pavēstīja, ka Ķīna strādā ar ASV pie "Ziemeļkorejas problēmas".
Trampa padomnieks nacionālās drošības jautājumos ģenerālleitnants Herberts Makmāsters norādīja, ka Trampa nesenais lēmums veikt raķešu uzbrukumu Sīrijā ir zīme tam, ka prezidents ir gatavs pieņemt smagus lēmumus. Makmāsters sacīja, ka pienācis laiks spert visus iespējamos soļus, izņemot militāros, lai mēģinātu atrisināt šo problēmu mierīgi.
Ziemeļkoreja svētdien neveiksmīgi izmēģinājusi vidēja darbības rādiusa raķeti, kas eksplodējusi dažas sekundes pēc palaišanas no Sinpo valsts austrumu piekrastē, paziņojušas ASV amatpersonas.
Baltā nama padomnieks ārpolitikas jautājumos, kas pavada ASV viceprezidentu Maiku Pensu, kurš svētdien ieradies Seulā, norādījis, ka Amerikas Savienotajām Valstīm ir labi izlūkdati par laiku gan pirms, gan pēc raķetes palaišanas.
Domājams, ka prezidenta Donalda Trampa administrācija nav plānojusi nekādu atbildes reakciju uz šo izmēģinājumu, bet, kā izteikusies minētā amatpersona, kas vēlējusies palikt anonīma, gadījumā, ja tas būtu bijis kodolizmēģinājums, "ASV spertu citus soļus".
Baltais nams uzskata, ka Phenjana centusies izmēģināt vidēja darbības rādiusa ballistisko raķeti. Ziemeļkoreja regulāri izmēģina tuva darbības rādiusa raķetes, bet vienlaikus izstrādā arī vidēja un tāla darbības rādiusa raķetes.
Dienu pirms neveiksmīgā izmēģinājuma Ziemeļkoreja izrādīja apmēram 60 raķetes militārā parādē, kas tika rīkota par godu komunistiskā režīma dibinātāja Kima Irsena 105.dzimšanas dienai. Bruņojuma eksperti uzskata, ka šajā parādē varētu būt izrādīti arī jauni starpkontinentālo ballistisko raķešu veidi.
Paša Trampa reakcija uz notikušo bijusi neraksturīgi klusa. ASV aizsardzības ministrs Džeimss Matiss vienīgi norādījis, ka "Tramps un viņa militārā komanda ir informēti par Ziemeļkorejas jaunāko neveiksmīgo raķetes izmēģinājumu, un prezidentam vairāk komentāru nav".
Phenjanas kodolieroču ambīcijas ir nonākušas uzmanības lokā pēdējo nedēļu laikā, kad Tramps solījis ieņemt stingru nostāju pret Ziemeļkoreju un draudējis ar vienpusēju rīcību, ja Ķīna nepalīdzēs ierobežot Phenjanas kodolieroču programmu.
Trampa administrācija ir nosūtījusi uz Korejas pussalu ASV karaflotes lidmašīnu bāzeskuģi "Carl Vinson" un tā trieciengrupas kuģus, tādejādi demonstrējot Savienoto Valstu spēku.
ASV viceprezidents Maiks Penss svētdien ieradies Seulā, sākot desmit dienu braucienu pa Dienvidkoreju, Japānu, Indonēziju un Austrāliju. Viņa vizīšu uzmanības centrā būs Ziemeļkoreja, kas veikusi kopumā piecus kodolizmēģinājumus, tai skaitā divus pērn, un, domājams, gatavojas veikt sesto. Jaunākie satelītuzņēmumi liecina, ka jauns pazemes izmēģinājums var notikt jebkurā laikā.
Ziemeļkoreja, kurai ANO aizliegusi izmēģināt tāla darbības rādiusa raķetes, ir paziņojusi, ka sasniegusi pēdējās stadijas ar kodolgalviņu aprīkotas starpkontinentālas ballistiskās raķetes izstrādāšanā, kas varētu sasniegt ASV kontinentālo daļu. Eksperti uzskata, ka Ziemeļkoreja spētu to panākt tuvāko gadu laikā.