Pasaules bīstamāko lidostu tops
Pasaulē

Pasaules bīstamāko lidostu tops

Jauns.lv

Pasaules bīstamāko lidostu tops...

1.    Princeses Juliānas starptautiskā lidosta Francijā

Šī lidosta apkalpo Senmartēna salas holandiešu daļu. Tā ir otra noslogotākā lidosta šajā reģionā. Pacelšanās un nolaišanās josla ir tikai 2180 metru gara. Ar to tik tikko pietiek lielo aviolaineru vajadzībām. Pilotiem jāveic nosēšanās tieši virs Maho pludmales. Lūk, tāpēc arī šī vieta ir tik populāra ekstrēmu izjūtu piekritēju vidū. Grūti noticēt, bet gigantisks laineris lido tikai 10-20 metru augstumā virs atpūtnieku galvām. Neraugoties uz sarežģītajiem nosēšanās un pacelšanās nosacījumiem, šajā lidostā nav notikusi neviena avārija.

Visai satraucošs video, kā Princeses Juliānas lidostā piezemējas lidmašīna

2.    Huančo-Irauskinas lidosta Karību salas Sabas un Nīderlandes Antiļu salās

Arī šī lidosta pieredzējušu lidotāju vidū pazīstama tieši tāpēc, ka tai ir īsa pacelšanās un nolaišanās josla. Huančo lidosta aizņem diezgan lielu daļu no mazās Sabas salas. Lai arī nekādu avāriju vēl nav bijis, daudzi speciālisti uzskata, ka šī ir viena no pasaules visbīstamākajām lidostām. Tai piešķirta X zīme, un tas nozīmē, ka komercaviācijai lidosta ir slēgta. Visai bīstama ir lidostas atrašanās vieta – no vienas puses tā atrodas augstu kalnos, no otras to ieskauj jūra un klintis. Pacelšanās vai nolaišanās brīdī lidmašīnai ir visai grūti noturēties joslā.

Kurševela – lielākais slēpošanas kūrorts pasaulē – atrodas Francijas Alpos. Tā lidostas pacelšanās un nolaišanās josla ir 525 metri, turklāt ir vēl kaut kas, ar ko jārēķinās, – joslas slīpums ir 18,5%. Lidmašīnas ir spiestas pacelties no nogāzes, lai spētu sasniegt nepieciešamo ātrumu.

Kurš gan prastu šeit nosēsties? Varbūt Pīrss Brosnans... Pārējiem vienīgais veids, kā šeit nokļūt, ir vietējās lidmašīnas, helikopteri vai čārterreisi. Lai nosēstos lidostā, pilotam ir jāiziet diezgan sarežģīta apmācība.

4.    Gustava III lidosta Sentbartelemi salā Karību jūrā

Šī lidosta paredzēta pasažieru lidmašīnām, kas pārvadā ne vairāk kā 20 pasažieru, un domāta, lai interesenti varētu no augšas redzēt, kā izskatās sala. Lidostas skrejceļš beidzas tieši pludmalē. Visur ir zīmes, kuras aizliedz atrasties joslas sākumā un beigās.

Lūk, video, kur piezemēšanās beidzas ne visai veiksmīgi

5.    Barra starptautiskā lidosta Skotijā

Šī ir vienīgā lidosta pasaulē, kurā lidmašīnas nosēžas pludmalē. Ja jūs vēlaties te nokļūt, var lidot ar „British Airways”. Paisuma laikā reizi dienā lidosta ir burtiski zem ūdens. Ja ieradīsieties vakarā, noteikti stāvvietā ievērosiet automašīnas ar ieslēgtiem lukturiem. Tas ir papildu atgādinājums tam, ka lidosta nav paredzēta nakts reisiem. Jums, visticamāk, negribēsies pastaigāties pa Barra pludmali, ja vien neesat aviācijas fans. Bet, ja nu… Šādiem gadījumiem, lai neradītu briesmas, ir izlikta brīdinājuma izkārtne, uz kuras rakstīts „Kad vējkonuss ir gaisā un darbojas lidosta, pludmalē atrasties nav atļauts.”

Piezemēšanās tieši pludmalē ir diezgan neparasts skats
kasjauns.lv