Dažādu apstākļu dēļ "Brexit" var nākties atlikt līdz 2019.gada nogalei
Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) var nākties atlikt līdz 2019.gada nogalei, ņemot vērā gan apstākli, ka tas būs sarežģīts izaicinājums ierēdņiem, gan Francijā un Vācijā nākamgad gaidāmo vēlēšanu iespējamo ietekmi uz izstāšanās sarunu sākumu, raksta "Sunday Times".
Apvienotās Karalistes Premjerministres Terēzas Mejas valdība līdz šim likusi noprast, ka Lisabonas līguma 50.pantu, kas reglamentē dalībvalsts izstāšanās procesu no ES divu gadu laikā, tā varētu iedarbināt 2017.gada sākumā.
Taču, kā vēsta laikraksts, ministri privātā kārtā brīdinājuši ietekmīgus Londonas finanšu nozares pārstāvjus, ka tas varētu notikt tikai 2017.gada rudenī, pastāstījis viens no šiem cilvēkiem, kas pats runājis ar diviem ministriem. Līdz ar to pati izstāšanās tiktu atlikta līdz 2019.gada nogalei.
"Viņiem vēl nav infrastruktūras, lai pieņemtu darbā vajadzīgos cilvēkus. Viņi atzīst, ka šobrīd pat nezina īstos jautājumus, kādi būtu jāizvirza, kad beidzot sāksies kaulēšanās ar Eiropu," atzinis šis avots.
Tikmēr kāds valdības ministrs izdevumam norādījis, ka "zināmi izaicinājumi" būšot saistīti arī ar nākamā gada aprīlī un maijā gaidāmajām Francijas prezidenta vēlēšanām un rudenī paredzētajām Vācijas Bundestāga vēlēšanām.
ES atbalstītāji Londonā protestē pret izstāšanos no bloka
Kā norāda izdevums, Meja savā valdībā izveidojusi jaunu ministriju, kas risinās izstāšanās jautājumus, bet šīs jomas ministram Deividam Deivisam līdz šim izdevies izveidot tikai pusi no nepieciešamās komandas.
Arī otrai Mejas kabinetā jaunizveidotajai ministrijai, kam uzdots pārraudzīt starptautisko tirdzniecību, nav viegli sameklēt pietiekamu skaitu ekspertu, ņemot vērā, ka šo jomu Londonas vietā gadu desmitiem pārzinājusi Brisele.