Timošenko pārtrauc badastreiku
Bijusī Ukrainas premjerministre Jūlija Timošenko, kura trešdien tika pārvesta no cietuma uz slimnīcu, ir pārtraukusi badastreiku.
To žurnālistiem Harkovā paziņoja Timošenko ārstējošais ārsts no Vācijas Lucs Harmss.
"Es šodien apskatīju pacienti un sastādīju noteiktu ārstēšanas plānu. Mēs sāksim pamazām izvest viņu no badastreika stāvokļa. Vispirms ar ūdeni un sulām, nedaudz vēlāk viņa sāks uzņemt cietu barību," sacīja ārsts.
Saskaņā ar Harmsa teikto Timošenko tuvākajās dienās tiks veikta fizioterapija un ārstnieciskas procedūras, bet medikamentoza ārstēšana sāksies vēlāk.
Komentējot ekspremjeres veselības stāvokli, ārsts sacīja, ka tas maz atšķiras no tā, kāds viņai bija cietumā.
Harmss prognozēja, ka Timošenko ārstēšanās ilgs vismaz mēnesi. "Es uzskatu, ka nedēļas astoņas, bet noteikti ne mazāk par mēnesi," teica Harmss, atbildot uz jautājumu, vai Timošenko 21.maijā varēs piedalīties tiesas sēdē enerģētikas uzņēmuma "United Energy Systems of Ukraine" (UESU) lietā.
Ārsts arī paziņoja, ka vēl nav izlēmis, vai viņš Timošenko ārstēšanās laikā dzīvos Harkovā vai periodiski atbrauks uz turieni.
Timošenko trešdien tika pārvesta no sieviešu kolonijas Harkovā uz Ukrainas valsts dzelzceļa uzņēmuma "Ukrzaļizņica" centrālo klīnisko slimnīcu šajā pilsētā, lai izietu rehabilitācijas kursu, kuru ieteikusi starptautiska medicīniska komisija.
Šīs slimnīcas neiropatoloģe Irina Fursa pastāstīja, ka sadarbība ar Harmsu notiek, konsultējoties un apspriežot Timošenko ārstēšanos.
"Viņa tikai sāk atkopties no badastreika, tāpēc ir pāragri izteikt prognozes par viņas atveseļošanos," sacīja Fursa.
Timošenko rīkoja badastreiku gandrīz 20 dienas, protestējot pret to, ka viņu piespiedu kārtā pārvedot uz slimnīcu, pret viņu esot izmantota vardarbība.
51 gadu vecā Timošenko ir paziņojusi, ka kopš 20.aprīļa ir pieteikusi badastreiku, jo, pārvietojot no cietuma uz slimnīcu, pret viņu ticis pielietots fizisks spēks, un viņai uz ķermeņa radušies asinsizplūdumi. Ukrainas ekspremjere jau ilgstoši sūdzas par veselības problēmām - viņai sāpot mugura.
Bijusī Ukrainas premjere apgalvo, ka cietuma apsargi viņu sita, pirms 20.aprīļa vakarā muguras sāpju dēļ pārveda no cietuma uz slimnīcu. Jau 22.aprīlī viņa tika nogādāta atpakaļ kolonijā.
Protestējot pret izturēšanos pret Timošenko, Eiropas Komisijas prezidents Žozē Manuels Barrozu un visi komisāri, kā arī Austrijas kanclers Verners Faimans boikotēs Ukrainā nākammēnes paredzētās futbola Eiropas čempionāta (EČ) finālturnīra spēles, un ar boikotu ir draudējusi arī Vācijas kanclere Angela Merkele. Savukārt vairāku valstu prezidenti paziņoja, ka neieradīsies uz šonedēļ paredzēto Centrāleiropas valstu samitu Ukrainas kūrortpilsētā Jaltā, kas otrdien tika atcelts.
Kijevas Pečoras rajona tiesa pērn oktobrī atzina Timošenko par vainīgu amata pilnvaru pārsniegšanā saistībā ar gāzes piegāžu līgumu parakstīšanu starp Ukrainu un Krieviju un piesprieda viņai septiņu gadu cietumsodu. Pagājušajā mēnesī pret viņu sākās jauna tiesas prāva saistībā ar apsūdzībām par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, zādzību un ienākumu ārvalstu valūtās slēpšanu laikā,kad viņa 90.gados vadīja enerģētikas uzņēmumu "United Energy Systems of Ukraine" (UESU).
Rietumvalstis pauž viedokli, ka Timošenko, kas ir opozīcijas partijas "Tēvzeme" līdere, tiek vajāta politisku motīvu dēļ. Šādu viedokli pauž arī Timošenko, kas savu vainu neatzīst.
Eiropas Savienība ir nosodījusi Timošenko notiesāšanu kā selektīvā tiesiskuma piemēru un brīdinājusi Ukrainu, ka bloka dalībvalstis neratificēs politiskās asociācijas un brīvās tirdzniecības līgumu, ko paredzēts parakstīt ar Ukrainu, kamēr vien Timošenko atradīsies aiz restēm.
BNS