Ķīnā atkal pašaizdedzinās divi tibetieši
Kopš pērnā gada pašaizdedzinājušies vairāk kā 40 tibetiešu, šādi protestējot pret Ķīnas rīcību, apspiežot Tibetas kultūru un reliģiju.
Pasaulē

Ķīnā atkal pašaizdedzinās divi tibetieši

Jauns.lv

Cjinhai provincē, Ķīnas ziemeļrietumos, trešdien aizdedzinājušies divi tibetieši, ceturtdien ziņo mediji un cilvēktiesību aizstāvju grupas.

Ķīnā atkal pašaizdedzinās divi tibetieši...

Jaunie vīrieši atstājuši vēstuli, kurā aicinājuši tibetiešus uz solidaritāti, vēsta Londonā bāzētā organizācija "Free Tibet".

Ķīnas oficiālā ziņu aģentūra "Siņhua" informēja, ka viens no vīriešiem miris, bet otrs - galdnieks no kaimiņos esošās Sičuaņas provinces - ir nopietni ievainots.

ASV bāzētā radiostacija "Radio Free Asia" vēstīja, ka pirms aizdedzināšanās abi vīrieši turējuši rokās Tibetas karogus un pieprasījuši Tibetas neatkarību un Tibetas garīgā līdera Dalailamas atgriešanos.

"Radio Free Asia" vēsta, ka viens no vīriešiem kādreiz bijis mūks.

Kopš 2011.gada marta sevi aizdedzinājuši jau vismaz 40 tibetieši, tostarp daudzi mūki un mūķenes, šādi protestējot pret Ķīnas varasiestāžu īstenoto tibetiešu kultūras un reliģijas apspiešanu.

Ķīna pārvalda Tibetu kopš 1951.gada, kad šajā Himalaju reģionā tika iesūtīts komunistu valdības karaspēks, lai to "atbrīvotu".

Daudzi tibetieši vaino Ķīnas valdību viņu kultūras un reliģijas apspiešanā, ko Pekina kategoriski noliedz. Ķīna apgalvo, ka tibetieši baudot reliģisko brīvību un ar investīciju palīdzību Pekina esot uzlabojusi dzīves standartus un modernizējusi šos reģionus.

Tajā pašā laikā Ķīnas valdība ir vairākkārt apsūdzējusi trimdā dzīvojošos tibetiešus, tostarp arī Dalailamu, kūdīšanā uz protestiem, ko viņš noliedz.

Tomēr Dalailama ir paudis pārliecību, ka daudzie tibetiešu pašaizdedzināšanās gadījumi ir Ķīnas īstenotā "kultūras genocīda" sekas, un atteicies nepārprotami aicināt atturēties no šādas protestu formas.

LETA, Foto: Bulls Press