Somijas finanšu ministre: drīzāk izstāsimies no eirozonas, nekā maksāsim citu parādus
Somijas finanšu ministre Juta Urpilainena uzsver, ka viņas valsts nav gatava par katru cenu cīnīties par eiro saglabāšanu.
Pasaulē

Somijas finanšu ministre: drīzāk izstāsimies no eirozonas, nekā maksāsim citu parādus

Jauns.lv

Somija drīzāk apsvērs izstāšanos no eiro zonas, nevis maksās citu vienotās valūtas savienības valstu parādus, piektdien, atsaucoties uz Somijas finanšu ministres Jutas Urpilainenas teikto, raksta Somijas biznesa avīze "Kauppalehti".

Somijas finanšu ministre: drīzāk izstāsimies no ei...

"Somija ir apņēmusies būt eiro zonas dalībvalsts, un mēs domājam, ka eiro Somijai ir noderīga valūta," Urpilainena teikusi intervijā "Kauppalehti", tomēr piebilstot, ka "Somija sevi nepiesaistīs eiro par jebkuru cenu un mēs esam gatavi jebkādam scenārijam".

Urpilainenas preses sekretārs vēlāk uzsvēra, ka ministre neesot draudējusi ar izstāšanos no eiro zonas un "visi apgalvojumi par Somijas aiziešanu no eiro zonas neatbilst patiesībai".

Finanšu ministre uzsvērusi, ka Somija, kura ir viena no retajām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, kas joprojām saglabājusi augstāko kredītreitingu AAA līmenī, nekad nepiekristu integrētajam modelim, kurā valstis kolektīvi būtu atbildīgas par dalībvalstu parādiem un riskiem.

Viņa arī uzstāja, ka ierosinātā banku savienība nespēs sekmīgi darboties, ja būs balstīta uz kopīgām saistībām.

"Mums nevajag gatavoties kolektīvai atbildībai par citu valstu parādiem, ekonomikām un riskiem," Urpilainena norādīja.

Savukārt intervijā laikrakstam "Helsingin Sanomat" viņa atzina, ka Somijas "pozīcija ir stingra", kad runa ir par eiro zonas valstu glābšanas aizdevumiem.

"Mēs esam konstruktīvi un vēlamies atrisināt krīzi, tomēr to nedarīsim par katru cenu," viņa teica.

Somija ir paziņojusi, ka nākamnedēļ sāks sarunas ar Spāniju par nodrošinājumu apmaiņā pret valsts dalību palīdzības sniegšanā Spānijas banku sektora glābšanai.

Tāpat Somija ir paudusi bažas par pagājušajā nedēļā ES samitā Briselē panākto vienošanos izmantot Eiropas Savienības Stabilitātes mehānismu (ESM) obligāciju iegādei, tādējādi samazinot aizdevumu likmes, kas arvien pieaug Spānijai un citām vājajām eiro zonas ekonomikām.

Pērn Somija kavēja otrā starptautiskā aizdevuma piešķiršanu Grieķijai, tam piekrītot vien oktobrī, kad panāca vienošanos ar Atēnām par nodrošinājumu savai aizdevuma daļai.

BNS/Foto: AFP/LETA

Tēmas