Publicēts bēdīgāko un priecīgāko pasaules valstu TOPS
Singapūra, neraugoties uz savu materiālo labklājību, nav dēvējama par labklājīgu valsti, - tās iedzīvotāji emocionālā ziņā esot visai nomākti. Aptauja, kas veikta 150 valstīs visā pasaulē, rāda, ka turīgās valstīs ļaudis visai skopi izrāda pozitīvas emocijas.
Singapūrā tikai 36% iedzīvotāji atzina, ka katru dienu izjūt vismaz 10 negatīvas un 10 pozitīvas emocijas, un tas ir zemākais rādītājs starp valstīm. Pētījumā atklāts, ka visvairāk pozitīvu emociju piedzīvo nabadzīgo Filipīnu iedzīvotāji – tur 60% cilvēku atzina, ka dzīvo bagātīgu, piesātinātu emocionālo dzīvi.
Kā kritēriji pētījumā tika izvirzīti tādi lielumi kā smieklu biežums, mācīšanās prieks, prieks no atpūtas. Negatīvajām sadzīves emocijām pieskaitītas dusmas, stress, fiziskas sāpes un trauksmes sindroms.
Otrajā vietā kā bēdīgu iedzīvotāju valsts ierindojās Gruzija un Lietuva. Krievija noslēdz šo trijnieku. Tai seko vairākas bijušās Padomju savienības valstis – Ukraina, Balkrievija, Kazahstāna, Kirgizstāna.
Priecīgajām Filipīnām uz pēdām min Salvadora, Bahreina, Omāna, Kolumbija. Priecīgi ļaudis mīt arī Čīlē, Kostarikā un Kanādā.
Nestabilā situācijā dzīvo Tuvo Austrumu iedzīvotāji, palestīnieši. Viņi vairāk izjūt negatīvas nekā pozitīvas emocijas. Arī Irākā un Ziemeļāfrikā cilvēki vairāk bēdājas nekā priecājas.
Latvija bēdīgāko valstu topā ieņem 23. vietu, turpretim igauņi ir nedaudz priecīgāki, ieņemot 32. vietu.