Pasaulē

Gruzija negaida strauju attiecību uzlabošanos ar Krieviju

Jauns.lv

Gruzijas valdība saprot, ka atjaunot pilnvērtīgas attiecības ar Krieviju īsā laikā nav iespējams, paziņojis Gruzijas premjera īpašais pārstāvis attiecībām ar Krieviju Zurabs Abašidze.

Gruzija negaida strauju attiecību uzlabošanos ar K...

Tbilisi "nav ilūziju, ka progress attiecībās ar Krieviju tiks sasniegts jau tuvākajā laikā", trešdien Tbilisi pēc tikšanās ar Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas (EPPA) monitoringa komitejas locekļiem teica Abašidze.

"Mēs apspriedām Gruzijas un Krievijas attiecības, jo īpaši pagājušā gada decembrī sākto dialogu, kuru rosināja premjers [Bidzina Ivanišvili]. Mūsu viesus interesēja, kādā stadijā ir process, kādi ir nākotnes plāni, kad būs nākamā tikšanās un tā tālāk," klāstīja Gruzijas premjera īpašais pārstāvis attiecībās ar Krieviju.

"Mūsuprāt, šajā virzienā ir noteikta kustība, ar to domājot tirdzniecības, ekonomikas, kultūras un humānās nozares. Tomēr ir nopietnas problēmas un, visticamāk, to risināšanai būs nepieciešams noteikts laiks," viņš piebilda.

"Es uzsvēru, ka mums nav ilūziju vai pārlieku gaidu, ka progress šajās attiecībās tiks panākts ātri. Tomēr jānorāda, ka neliela virzība jau notiek," sacīja Abašidze.

Abašidze decembrī Ženēvā tikās ar Krievijas ārlietu ministra vietnieku Grigoriju Karasinu, kas bija pirmās abu valstu tiešās diplomātiskās sarunas kopš 2008.gada militārā konflikta.

Pēc 2008.gada augusta Gruzijas– Krievijas  militārā konflikta saasinājās Gruzijas prezidenta Mihaila Saakašvili un Krievijas  vadības attiecības.

Gruzijas  jaunais premjers Bidzina Ivanišvili, kura vadītā koalīcija "Gruzīnu sapnis" 1.oktobrī notikušajās parlamenta vēlēšanās uzvarēja prezidenta Mihaila Saakašvili partiju "Vienotā nacionālā kustība", ir solījis turpināt Saakašvili sākto prorietumniecisko ārpolitiku, kuras mērķis ir Gruzijas dalība NATO un Eiropas Savienībā, tomēr viņš arī vēlas uzlabot Gruzijas  un Krievijas  attiecības.

Gruzijas bruņotie spēki 2008.gada 8.augusta naktī mēģināja ieņemt Dienvidosetijas galvaspilsētu Chinvali. Krievija tajā pašā dienā ieveda savu karaspēku Dienvidosetijā un pēc piecas dienas ilgas karadarbības padzina Gruzijas  armiju no Dienvidosetijas.

Dienvidosetija un Abhāzija 90.gadu sākumā pasludināja neatkarību no   Gruzijas, tomēr tās par neatkarīgām valstīm pēc 2008.gada   Krievijas  un   Gruzijas militārā konflikta atzina tikai   Krievija, Nauru, Nikaragva, Tuvalu un Venecuēla.   Gruzija  abas separātiskās republikas joprojām uzskata par neatņemamu savas teritorijas sastāvdaļu.

BNS