Izgāšanās? Premjera strādāšana par taksistu bijusi vēlēšanu kampaņas viltība. VIDEO
Daļai pasažieru tika samaksāts par filmēšanos video, kurā Norvēģijas premjerministrs Jenss Stoltenbergs izliekas par taksometra vadītāju, lai uzzinātu, kas patiešām uztrauc vēlētājus, pirmdien atzina viņa pārstāvētā Darba partija.
Tabloīds "Verdens Gang" (VG) vēstīja, ka pieci no 14 pasažieriem, kas redzami ar slēpto kameru taksometrā filmētajā video, tika izraudzīti atlasē.
"Viņi ir pieci parasti cilvēki, kuriem tika jautāts, vai viņi vēlas piedalīties video Darba partijas vajadzībām, un viņi neko citu nezināja, izņemot to, ka viņus vedīs ar taksometru," paskaidroja Norvēģijā kopš 2005.gada vadošās Darba partijas pārstāve Pīa Gulbrannsena.
"Viņu spontanitāte bija patiesa, kad viņi saprata, ka taksometra vadītājs ir premjerministrs," norādīja partijas pārstāve.
Darba partija apliecināja, ka pieci pasažieri pateicībā par iesaistīšanos video filmēšana saņēma 500 kronu (45 latus).
Nevienam no pasažieriem par braucienu Stoltenberga vadītajā taksometrā nebija jāmaksā, jo premjerministram nav nepieciešamās taksometra vadītāja atļaujas.
Video veidojušās sabiedrisko attiecību kompānijas īpašnieks un Stoltenberga draugs Hjētils Trijs VG sacīja, ka atlases izsludināšana bija nepieciešama, lai nodrošinātu, ka pasažieri ir pieejami filmēšanas laikā un video ir pārstāvētas dažādas iedzīvotāju grupas.
Video izpelnījās pozitīvas atsauksmes, lai gan vairāki komentētāji norādīja, ka video galvenā uzmanība ir pievērsta pasažieru reakcijai, nevis vēlētāju bažām, ko, kā apgalvoja pats Norvēģijas premjerministrs, viņš vēlējās noskaidrot.
"Man ir svarīgi dzirdēt, ko cilvēki patiešām domā. Ja ir kāda vieta, kur cilvēki saka, ko domā, tad tas ir taksometrs," Stoltenbergs sacīja kādā jūnija pēcpusdienā uzņemtajā video, kas svētdien ievietots tīmekļa vietnēs "Facebook", "Twitter" un "YouTube".
Video publiskots laikā, kad Norvēģijā pilnā sparā norit kampaņa pirms 9.septembrī gaidāmajām parlamenta vēlēšanām, kurās, kā liecina jaunākās sabiedriskās domas aptaujas, Stoltenberga valdošā kreisi centriskā koalīcija zaudēs.
Leiboristu līderis Norvēģijas ekonomiku ir vadījis caur 2008.gada pasaules ekonomikas krīzi, ļaujot tai gandrīz neciest, tomēr viņa partija, kas pie varas nāca 2005.gadā, ir zaudējusi atbalstu, jo valstī valda uzskats, ka tā pie varas ir bijusi pārāk ilgi.
Tāpat leiboristi saņēmuši asu kritiku par varas iestāžu gatavību tādiem uzbrukumiem, kā labējā ekstrēmista Andersa Bēringa-Breivīka 2011.gada jūlijā Oslo sarīkotajam sprādzienam un apšaudei, kurā gāja bojā 77 cilvēki.
Pirmdien publicētas sabiedriskās domas aptaujas rezultāti liecina, ka valdību atbalsta 41% vēlētāju, bet opozīcijā esošā Konservatīvā partija un tās trīs sabiedrotās kopā ieguvušas nepilnus 53% atbalsta.
VIDEO: Norvēģijas premjers kā taksometra vadītājs
BNS, Foto: ekrānuzņēmums no video