Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
16 komentāri
Sakārtot:
Andis Ziemelis
2019. gada 6. decembrī 06:50
Anglija piemeram viss pa brivu zales medicinas aprupe lidzigi ka komunisma viss pa brivu ja vien tik strada un maksa nodoklus valstij :)
Uldis Petersons
2019. gada 6. decembrī 06:58
Tas izskatās pēc ne visai kompetentas kompilācijas. Gribētos, lai mums paskaidro, cik tad normāli strādājošais maksā par veselības apdrošināšanas polisi un ko viņš par to var saņemt. Citādāk iznāk tāds šausmu stāsts, gandrīz kā padomjlaikos. Re, re, pie viņiem nēģerus sit. Bet no raksta labi var redzēt, cik medicīnas nozare ir naudas rijīga. Tai nekad nebūs pietiekami.
Dzintars Lielais
2019. gada 6. decembrī 07:06
>Uldis Petersons; dz neko nemaksā, ja tu normāli strādā un ja tev ir apdrošināšana, kuru Latvijā nu ne parko negrib ieviest. Uzmanies ar bazaru, par melno apsaukāšanu pie mums var dabūt sroku....
MP ツ
2019. gada 6. decembrī 07:58
Šis raksts ar domu, ka jāceļ cenas arī mums debesīs. Teiksim zobārstniecībā vienu zobu izraut 1000 EUR u.t.t.
MP
2019. gada 6. decembrī 08:05
Uz rakstu var skatīties dažādi. Es teiktu - redz cik amerikāņi spēj maksāt par medicīnu! Ja jau nācija nebūtu maksātspējīga, tad tādas cenas nebūtu.
Vecais
2019. gada 6. decembrī 08:36
Taisnība vien ir. Viena zoba izraušana ASV maksā sākot 1000$. Amerikā ir ļoti daudz "bomžu", kuri ir spiesti nomirt uz ielas, jo ātrā palīdzība pie viņiem nebrauks.
Dace
2019. gada 6. decembrī 09:36
Vecais, nevajag runāt muļķības. Nealiekamā palīdzība brauc pakaļ visiem un sniedz palīdzību uzreiz; uz ielas nomirt nevienu neatstāj. Pēc tam gan atsūta milzu rēķinu, bet tas jau ir cits stāsts..
Mārtiņš Skarainis
2019. gada 6. decembrī 11:10
Andi Ziemeli vai tiešām par brīvu? Man pazīstami cilvēki gan stāsta ka vairāk par tailenolu ta aprūpe gan nesniedzas. Bērnu piedzimšanas pabalsts es cik noprotu arī vienreizējs un 80mārciņas, tad vēl saucamais māmiņas atvaļinājums 3 meneši un brisj strādāt iepretim mūsu pusotram gadam.
Inga Maknamara
2019. gada 6. decembrī 11:33
Man vectēva māsa aizbrauca vilnī pēc kara..Dzīvoja Minesotā,ļoti pārticīgi.Bet kad sāka slimot,viņu ģimenes labklājība izputēja.Tā tas ir..Tā tur ir...
Alida Djatlika
2019. gada 6. decembrī 11:57
Jā, Lielbritānijā tiešām ir medicīna, recepšu zāles par brīvu. Par brīvu tā, ka pašam nav jāmaksā, bet apdrošināšana gan jāmakšā. Un vēl, nedod Dievs Lielbritānijā nopietni saslimt, ļoti sīka garantija, ka izārstēs.
MikeKoglin
2019. gada 6. decembrī 12:28
Nekur nav par briivu
Alida Djatlika
2019. gada 6. decembrī 12:47
MĀRTIŅ, Lielbritānijā māmiņas atvalinājums ir 9 mēneši, par vienreizējo pabalstu precīzi nezinu, bet līdz kaut cik gadiem, ik nedēļu maksā 20 mārciņas. Nezinu kā Anglijā, bet Skotijā pieņēma likumu, jau par trešo bērnu pabalstu nemaksā.
Beerdrinkers Von Kowelenz
2019. gada 6. decembrī 16:59
"Kontracepcijas izmaksas (vienai personai) – 1300 dolāru". Ziniet, kontracepcija ir izsargāšanās no nevēlamas grūtniecības- paspēt izvilkt savu peni pirms ejakulācijas, nemaksā neko! Arī prezervatīvi ir kapeikas. Ar to arī vajadzētu pietikt tam, lai saprastu, ka raksts ir murgojums!!! Ak jā, Vācijā ir trešā dārgākā medicīniskā aprūpe pasaulē??? Vai man dieniņ, trakas lietas:) Vācijā ir bezmaksas medicīna- darba devējs maksā par darba ņēmēja veselības apdrošināšanu!!! Vācijā nav tāda "moderna" sistēma, kā e-veselība, tas nav vajadzīgs, visi pacientu dati tiek saglabāti datu bāzē, visa informācija par slimībām un izrakstītajiem medikamentiem. Pacientam jāparāda sava krankenkases karte (kā bankas karte, bet virsū foto ir, tas kā autovadītāja apliecība) un viss ir par brīvu! Arī medkamenti aptiekā!!! Pilnīgi visa ārstniecība ir par brīvu, arī zobārstniecība un ēdiens slimnīcā! Cilvēki, šis ir viņķeles pasūtījuma raksts, sak' Latvijā ar medicīnu viss ok! Bet nē!!! Vācijā ir reāla bezmaksas medicīna, bet Latvijā, ja nomirt negribi (gaidīt rindā pāris gadus, lai saņemtu valsts apmaksātu pakalpojumu, kaut slims tu esi šodien!), tev ir jāmaksā liela nauda! Latvijā ir maksas medicīna, nedod Die's saslimt, jopcik, zāles vien ko maksā. Un šitie maukas Vāciju ierindo kā trešo dārgāko valsti veselības aprūpes ziņā??? Cik var melot? Es mīlu savu Latviju, bet neieredzu tos mēslus, kuri manu zemi posta! Un melo. Melo melo melo- cik Latvijā ir labi, bet citās valstīs slikti...ziniet, ja man friči jautā par algām Latvijā, man kauns ir teikt, es nevaru!!! Es meloju, saku 700€. Nespēju pateikt reālo situāciju...
Beerdrinkers Von Kowelenz
2019. gada 6. decembrī 17:09
Un, vēl- kad friči dzird 700€, saka- bet par tādu naudu tak nevar izdzīvot!!! Zinātu viņi patieso situāciju Latvijā. Alga 300€, komunālie maksājumi ziemā, apkures sezonā 200€, paliek 100€- 3€ dienā!!! Vācijā, ja es zaudēju darbu, man apmaksā dzīvokli + 430€ mēnesī pārtikas naudu!
Cilvēks ar suni
2019. gada 6. decembrī 18:22
Mums ir kur tiekties un mēs jau speram pirmos soļus šajā virzienā. Vienīgi tagad mēs uzskatāmi varam redzēt, ka medicīnai līdzekļus var dot cik grib, vienalga to būs par maz. Un kur tad vēl USA mediķu krāpšanās gadījumi ar viltus operācijām, ar veselu zobu ekstrakciju, kaut vai mūsu slavenais gadījums ar Dāvi, manipulācija par 300 000 $. Privātā medicīna nedrīkst būt, sauklis ka tirgus un privātā konkurence mazinās cenas ir mīts. Jebkuras privātās klīnikas uzdevums ir pelnīt un to var izdarīt tikai paaugstinot cenas ārstniecības iestādē, jo ir slimnīcu valdes ar super-puper algām un arī ārsti ar lielām algām. Mazie darba darītāji - medicīnas māsas, laboranti, sanitāri, tehniskais personāls ir pabērna lomā. Rakstā jau skaidri pateikts ka milzu līdzekļus patērē – pārsteidzoši dārgas zāles, dārgas procedūras, lielas algas ārstiem un medmāsām, kā arī ārkārtīgi lielas administratīvās izmaksas.

Pievienot komentāru

Komentāru pievienošana pieejama tikai autorizētiem lietotājiem

Autorizēties
Komentāru noteikumi