Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
16 komentāri
Sakārtot:
Anis Pirsons
9. septembrī 06:12
Beidzot bomži dzīvos "zaļi!"
jabis
9. septembrī 07:17
prieks, ka latviešiem ir zinātnieki, kas prot saskaitīt tukšās pudeles, diez cik tas maksāja? Priekš kam tas bija vajadzīgs? No malas izskatas, ka visa tara , nu 99%, iziet caur vairumtirdziecibas bāzēm. Bomži var nesapriecāties, jo naudu dos tikai par nesaņurcitu taru. Stiprinātie vīni - porto un šerijs arī pie latviesiem populāri, ka tos piemin?
Svētais Naivums
9. septembrī 07:17
Ak tad tagad sistēma strādas bez peļņas, ja? Ja jau 10 centus pieliks pie trauka un 10 dos atpakaļ, tad no kurienes ņems aparātu uzturēšanas un apsaimniekošanas līdzekļus, kāds labdaris piemaksās? Agrāk tak tika teikts, ka pie trauka pieliks 15 centus no kuriem iedzīvotājs atpakaļ saņem 10. Realitātē veikals "pieskrūvēs" 25 centus, bet cilvēks saņems tos pašus desmit. Un vispār, lai pudeli vai bundžu būtu ekonomiski izdevīgi nodot tai būtu jāmaksā no 0,50 lidz 0,70 eiro par gab. Desmit centi par gabalu ir tāda aršana ai diegiem un 90% no taras tādā veidā nekad nesavāks.
Stalkers Stalkers
9. septembrī 07:52
Lietuva un Igaunija laikam apdzen Latviju par 10 gadiem. Tikai jāuzmanās būs uz ielas dzert no pudeles vai bundžas, jo ļoti iespējams, ka tevi izsekos bomzis, kuram tas rajons piederēs, jo pārējie bomāri būs izspiesti ar spēku no rajona. Un nedod dies, lasīt pudeles svešā rajonā:).
Buuu
9. septembrī 08:09
Un pirms tam samaksāsim 10 centus vairāk.
Vērotājs
9. septembrī 08:57
>Svētais Naivums Un vispār, lai pudeli vai bundžu būtu ekonomiski izdevīgi nodot tai būtu jāmaksā no 0,50 lidz 0,70 eiro par gab. ----------////-------Arī mazgāties nav ekonomiski izdevīgi, tiek tērēts karsts ūdens, šampūni un olu ziepes, vieni vienīgi izdevumi.Arī ārstēties nav ekonomiski izdevīgi, jāmaksā par ārsta vizīti, izmeklēšanu ar diagnostikas aparatūru un beigās vēl jāpērk dārgas zāles.
Svētais Naivums
9. septembrī 09:24
> Ragnars Spiciņš Šodien 08:47 Pa 0,60- 0,80 centiem jau labi sen nevar vienu aliņu nopirkt, tā kā pa sešām astoņam bundžām nekas tur nesanāks. Tāpēc jau rakstīju, lai būtu izdevīgi, pudelei, bundžai ir jāmaksā vismaz pusiero.
Svētais Naivums
9. septembrī 09:47
> Ragnars SpiciņšŠodien 08:47 Tas ko sarakstīji ir pilnīga demagoģija. Katra prece vai pakalpojums kaut ko maksā, bet tas, ka nevari atļauties medicīnas pakalpojumus ir tikai tava problēma. Pasaulē ir izdomāta tāda lieta kā veselības apdrošināšana, kura sedz izmaksas. Arī atkritumi ir prece un tai ir savas izmaksas. Lai atkritumu savākšana, nodošana un pārstrāde būtu rentabla arī cenai ir jābūt atbistošai, vai arī kādam viss šis process ir jādotē. Jautājums kurš dotēs, kā vienmēr iedzīvotāji, bet kāds atkal pelnīs? Taras vākšana pārstrāde ir dārgs, pinķerīgs un darbietilpīgs process, daudz vienkāršāk ir ražot jaunu iepakojumu( ne tikai bundžas un pudeles). Patiesībā nebūtu "jāspiež" uz pārstrādi, bet gan uz ražotājiem, lai ievieš tādus iepakojumus kurus nav jāpārstrādā. Zinātne jau ir attīstījusies tik tālu, ka šāda iepakojuma iztrādei nebūtu jābūt problēmai. Bet priekš kam radīt iepakojumu, ja var pūst smagas stikla pudeles( process nebūt nav dabai draudzīgs), vai štancēt metālkannas? Pēc tam uzlikt par pienākumu tās vākt, šķirot un pašiem vēl par procesu piemaksāt. Cilvēki, kā vienmēr visu cenšās saražģīt un vienkāršas lietas dara caur pēcpusi.
Svētais Naivums
9. septembrī 09:49
> Ragnars SpiciņšŠodien 08:47 Otrais bija domāts šim te Vērotājs Šodien 08:57.
Jōnis Nemīzis
9. septembrī 09:57
Svētais Naivums ļoti slikti pārzini alus cenas arī par 46 centi var nopirkt.Valstī kur ūdens dārgāks par alkoholu droši vien ka vis ir kārtībā.Padomijā tavai zināšanai stikla pudele maksāja 12kap.,maize 12kap,cigaretes 7kap.tramvaja biļete 3kap,salīdzini ar šīm cenām un secinājumus izdari pats.
Ādolfs Nāks
9. septembrī 10:09
Nu nevajag mums to arhaisko depozītsistēmu. Vajag vizmaz kā krievu laikos, kad arī vīna, balzāma, piena, kefīra, krējuma pudeles pieņēma. Tad arī taru mazgāja un pildīja pa jaunam, nevis dauzīja lauskās un pa jaunam krāsnīs kausēja, kas atkal nav ekeoloģiski. Laikam kaut kur Eiropā ir par daudz pieražoti vecās paaudzes taromāti, kuri neņem saspiestas pet pudeles un skārdenes, nu un tagad caur VARAM un LM par nelielu, bet taisnīgu kukulīti nogrūdīs mums. Bez tam 10 c par iepakojumu nu nekādi nestimulē no dabas doties uz taromātu. Atceros studentu laikus, visās kojās istabiņās bija maiss ar tukšiem aliņiem, 50 pudeles nododot varēja 22 aliņus nopirkt, par tiem vēl 10, kopā 32 aliņi, pēdējos 10 nododot, ēdnīcā 3x dubultos pelmeņus paēst varēja. Tagad 50 pudeles būs 5 eur, kas ir 4 tērvetnieki.
Stalkers Stalkers
9. septembrī 10:13
Šķiroju kartonu, metālu, plastmasu, stiklu atsevišķi. Par to man izved atkritumus par velti, bet atkritumiem jābūt tīriem. Īsumā es esmu atkritumu šķirojamā mašīna. Pārējos atkritumus metu visus kopā, arī kaķa mēslus, kaulus, suņa mēslus, spalvas, matus, sapuvušus tomātus, kaķu čurusmiltis, puņķainas salvetes utjpr. Bet tas ir par maksu:).
Svētais Naivums
9. septembrī 11:32
> Jōnis Nemīzis Šodien 09:57 Tas ko tavējs ir spējīgs nopirkt par 0,46 eiro nav alus tas ir sintētisku vielu apreibinošs šķidrums, kuram ar alu nav nekā kopīga. Ar tādiem pašiem panākumiem krievzemes odekolonu "Sasha" arī vari saukt par liķieri. Tavai zināšanai padomijā pudele maksāja 20 kapeikas, piens, makaroni 30 kapeikas, baltmaizes kukulis un belašs 22 kapeikas, saldējums 20 kapeikas, autobusa biļete 5 kapeikas, tad nu padomā cik varēja nopirkt nododot vienu pudeli un cik var nopirkt par 10 centiem tagad. Katrai precei ir jābūt tieši tik vērtīgai, lai par to apmaiņā var dabūt ko lietojamu. Tas ir ekonomikas pamatlikums. Ja par vienu skardeni varēs iegādāties 1 un vēl ceturtdaļu sērkociņkastītes, tad tad tas nav nopietni, tas ir cirks. Parasti tā notiek, ja ekonomikā cenšās izdomāt kaut kādus mākslīgus nosacījumus un nodokļus kuri nestrādā.
Edvarda Šmite
9. septembrī 13:09
Tā sistēma tāda samežģīta. Ūdens un piena pudeles paliek atkritumos. Un no grādīgajām pudelēm der tikai daļa. Vai tiešām sistēmas stūmēji ir pārliecināti, ka šajos steidzīgajos laikos to 10 centu dēļ cilvēki ņemsies tērēt laiku, lai saprastu, vai pudele der vai neder depozītam? Es to visu salikšu plastmasas atkritumos, un beigta balle.
nakata kngs
9. septembrī 14:12
tātad 10 centi pie pudeles cenas, kas kopā ar PVN ir 12 centi...atpakaļ tiks doti 10 centi...paldies!

Pievienot komentāru

Komentāru pievienošana pieejama tikai autorizētiem lietotājiem

Autorizēties
Komentāru noteikumi