
Valmierā vasaras pilnziedā izskanēs “Burkānciema mūzikas svētki”

Kad gaiss smaržo vissaldāk un vasara ir pilnziedā, Valmierā, Burkānciemā, jau septīto gadu tiek svinēti par skaistu tradīciju kļuvušie ikgadējie mūzikas svētki. Šogad svētkos izskanēs divi koncerti jūlijā un augustā.
Burkānciema mūzikas svētku koncertiem ir īpaši sirsnīgs un kopību veicinošs formāts, kas neformālā dārza gaisotnē pulcē jau publikas iemīļotus, zināmus māksliniekus un jaunos talantus. Ieeja šajos koncertos ir bez maksas, portālu Jauns.lv informē koncerta rīkotāji.
Šogad svētkos izskanēs divi koncerti jūlijā un augustā. 19.jūlijā plkst. 17.00 Namdaru ielā 1 tiksimies svētku atklāšanas koncertā “Mūzikas, mākslas un dzejas vakars Namdaru ielā”, savukārt 23.augustā plkst.17.00 Pīlādžu ielā 2 koncertā “Vasaras vakara lirika Pīlādžu ielā” (par 23. augusta koncertu Pīlādžu ielā sekos atsevišķa, plašāka informācija vēlāk).

Namdaru ielas dārza koncertā skanēs klasiskā mūzika dažādām gaumēm, savu dzeju lasīs Margarita Špūle, būs apskatāmas Ritmas Pētersones-Cepītes gleznas.
Koncertā dzirdēsim operdziedātājus Antu Jankovsku un Nauri Indzeri, pianisti Helēnu Laukmani, vijolnieci Anitu Balčunu, čellisti Ilzi Petrovsku, kura spēlēs kopā ar jauno pianisti Alīnu Johansoni un kontrabasistu Kristapu Pētersonu. Kristaps muzicēs kopā ar savām meitām Rūtu/kokle un Māru/sitamie instrumenti.

Koncertā muzicēs arī jaunās pianistes Lauma Vidze un Annija Tauriņa, mežradzniece Justīne Lote Krasta un akordeonists Jānis Matīss Krasts. Universum mūzikas un mākslas vidusskolu šogad pārstāvēs pianisti Anna Apsīte un Artūrs Karamiševs, trompetists Kristaps Grigorjevs spēlēs kopā ar savu skolotāju Jāni Dimantu/tuba. Koncertu vadīs Aivars Cepītis.

Pēc koncerta kā katru gadu svētku rīkotāji aicina uzkavēties sirsnīgās sarunās un kopā baudīt Indras Vīlisteres un Indras Bērziņas pēc senām receptēm gatavotus ēdienus.

