
Nauda nav problēma! Pieci efektīvi finanšu paradumi, kurus daudzi izvēlas ignorēt

Finansiāli izglītoti cilvēki neņem kredītus un mierīgi var runāt par naudu ar citiem cilvēkiem. Tāpat ir vērts pastāvīgi turēt roku uz savu ienākumu pulsa.
Eksperte un spīkere korporatīvo un personālfinanšu jautājumos Jeļena Šepele pastāstīja, kā jāizturas pret savu algu, lai tā tikai palielinātos.
Bieži cilvēkiem šķiet, ka, tiklīdz viņi pelnīs vairāk, naudas tēmā viņi jutīsies labāk, tomēr tā nav taisnība, saka Šepele. Patiesībā gandarījuma sajūta naudas tēmā rodas brīdī, kad cilvēks saprot, ka viņš pārvalda naudu, nevis nauda valda pār viņu.
Ir jāsaprot, ka naudu mēs radām ar kaut kādu darbību un tad mēs arī to pārvaldām, nevis "tā kaut kur pazūd". Naudas pārvaldīšanas sajūta paredz to, ka cilvēks ir finansiāli izglītots.
Finansiāli izglītota cilvēka pazīmes:
Finanšu uzskaite un analīze
Finansiāli izglītots cilvēks viegli var nosaukt savu ienākumu avotus, aptuvenās summas, kas nāk no šiem avotiem, kur un cik daudz viņš tērē. Lai to izdarītu, var izmantot tiešsaistes tabulas vai dažādas lietojumprogrammas.
Parādu neesamība
Finansiāli izglītoti cilvēki prot pārvaldīt naudu tā, ka minimālu reižu skaitu izmanto kredītus. Šie cilvēki pierod dzīvot par savu naudu. Dažkārt finanšu pratēji izmanto kredītus, taču tas notiek stingrā uzraudzībā un pie pirmās izdevības slēdz tos.
Spēja uzkrāt un atlikt
Šāda prasme jāattīsta, strādājot ar savu domāšanu.
Nevis taupīt, bet pelnīt
Taupības paradums piemīt trūcīgajiem cilvēkiem. Finansiāli izglītoti cilvēki parasti patur uzmanības fokusu uz to, lai finansiāli augtu. Ideālā gadījumā katru mēnesi jāpelna par 10 procentiem vairāk.
Brīvas sarunas par naudu
Jūsu saskarsmes lokā jābūt vairākiem cilvēkiem, ar kuriem mierīgi var runāt par naudu: cik jūs nopelnīsiet, cik tērēsiet, ko gribat pirkt.