Videospēles, kas ierauj bērnus pa tiešo azartspēlēs - Eiropā grasās cīnīties pret "mikrotransakciju" sērgu
foto: Shutterstock
CPC ir publicējis galvenos pamatprincipus, kas būtu jāievēro, lai jūsu bērns neiekristu “virtuālajā slazdā”.
Sabiedrība

Videospēles, kas ierauj bērnus pa tiešo azartspēlēs - Eiropā grasās cīnīties pret "mikrotransakciju" sērgu

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Saistībā ar videospēles "Star Stable Online" virtuālajā vidē īstenoto negodīgo komercpraksi pret uzņēmumu "Star Stable Entertainment" AB ir uzsākta lieta, informē Patērētāju tiesību aizsardzības centrs informē. To uzsācis Patērētāju aizsardzības sadarbības tīkls.

Videospēles, kas ierauj bērnus pa tiešo azartspēlē...

Pamatojoties uz Zviedrijas Patērētāju asociācijas sūdzību, Patērētāju aizsardzības tīkls (CPC) pieprasa no "Star Stable Entertainment" AB informāciju par tās īstenoto komercpraksi, jeb virtuālās valūtas iegādes pricipiem, ar kurām tās psēlētāji, kas pārsvarā ir bērni, saskaras spēlē "Star Stable Online". CPC konstatēja, ka videospēles izstrādātāji/izplatītātji pārkāpj ES patērētāju aizsardzības tiesību aktus un spēle satur negodīgu komercpraksi:
•    Konkrētās videospēles reklāmas mudina bērnus pirkt vai pārliecināt to vecākus iegādāties videospēlē izmantojamo valūtu vai priekšmetus;
•    Uz bērniem tiek veikts psiholoģisks spiediens, piemēram, tiek izmantoti tādi saukļi kā “ierobežota laika piedāvājums”, lai liktu bērniem iegādāties virtuālo spēles valūtu pēc iespējas ātrāk;
•    Informācija par videospēles virtuālās valūtas iegādi un tās izmantošanu noteikumos ir neskaidri izklāstīta un, bērniem var likties nesaprotama;
•    Satura veidotāji (influenceri), reklamējot šo videospēli, izmanto dažādus mārketinga trikus, lai ievilinātu bērnus virtuālās valūtas / priekšmetu iegādē.
CPC ir devis uzņēmumam "Star Stable Entertainment" AB vienu mēnesi, lai tas sniegtu rakstisku atbildi, par to kā novērst minētās problēmas.
CPC uzsver, ka tiešsaistes videospēlēm un ar tām saistītajām komercpraksēm jābūt bērniem draudzīgām un, peļņas gūšanas nolūkiem tās nedrīkst izmantot bērnu naivumu.

Kas jāzina vecākiem:

CPC ir publicējis galvenos pamatprincipus, kas būtu jāievēro, lai jūsu bērns neiekristu “virtuālajā slazdā”:
•    Videospēlē jābūt skaidri norādītas virtuālo priekšmetu cenas un to saistošā informācija;
•    Pārliecinieties, vai videospēlē nav kāds teksts vai norāde, kas varētu mudināt bērnu iegādāties virtuālo valūtu vai priekšmetus;
•    Pārliecinieties, vai ir iestrādātas pirkuma atteikuma tiesības;
•    Pārliecinieties, vai videospēlē netiek izmantoti kādi paņēmieni, kas ar viltu varētu piespiest bērnus iegādāties kādu virtuālo priekšmetu.

Šīs vadlīnijas balstās uz pastāvošajiem ES tiesību aktiem par patērētāju tiesībām un attiecas uz digitālajiem pakalpojumiem un saturu, tostarp videospēlēm. Eiropas Patērētāju organizācija (BEUC) rīkos semināru, lai veicinātu drošāku un pārskatāmāku tiešsaites videospēļu vidi. Spēļu izstrādātāji un izplatītāji, kas darbojas Eiropas Savienības ietvaros, tiks aicināti piedāvāt konkrētus veidus, lai mazinātu negodīgo komercpraksi virtuālajā vidē.