112

VIDEO: par darbībām uz Brīvības pieminekļa divi ārzemnieki saņem iespaidīgus naudas sodus

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Rīgas pašvaldības policijas Videonovērošanas centra darbinieki 4. aprīļa izskaņā videonovērošanas kamerās nepilnu trīs stundu laikā pamanīja divus gadījumus, kad divas personas izklaidējoties kāpelēja pa Brīvības pieminekli.

VIDEO: par darbībām uz Brīvības pieminekļa divi ār...

Likumsargi nekavējoties ieradās notikuma vietā un pēc visu apstākļu noskaidrošanas un pārrunām ar identificētajām personām, kuru laikā tika izskaidrota pārkāpuma būtība, abām personām par klajas necieņas izrādīšanu pret Brīvības pieminekli piemēroja naudas sodu, informē Rīgas pašvaldības policija.

Pirmais gadījums tika konstatēts īsi pirms pulksten 20.00, kad RVPP galvaspilsētā izvietotajās videonovērošanas kamerās Videonovērošanas centra darbinieki ievēroja vīrieti, kā vēlāk noskaidrojās, Dānijas pilsoni, kurš no skata laukuma puses pie metāla ieejas durvīm uzrāpās uz Brīvības pieminekļa masīva pamatnes.

Jau pēc nepilnām trīs stundām kāds cits vīrietis, kā vēlāk noskaidrojās, Šveices pilsonis kunga prātā, no skata laukuma puses uzrāpās uz Brīvības pieminekļa apmales un pastaigājās pa apmali vietā, kur tas nav paredzēts. Par šādu pārkāpumu atbilstoši Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu likuma 9. pantam vainīgajai personai var piemērot naudas sodu līdz 1000 eiro.