Lielais jautājums: kā valdība dala un tērē mūsu naudu?
Nākamā gada budžets plānots ar deficītu. Vai tas nozīmē, ka tērējam tik, cik nevaram atļauties? Eksperti vērtē valdības izveidoto 2025. gada budžetu.
Saeimas deputāts un uzņēmējs Andris Kulbergs pret budžeta deficīta palielināšanu noskaņots kritiski. “Ja bizness aizņemas naudu, tad to dara, lai palielinātu, piemēram, ražošanas apjomu, bet valsts, veidojot budžetu ar deficītu, šajā gadījumā nepalielina ekonomiku, vienkārši nosedz tēriņus, aizņemoties naudu.”
Arī uzņēmējs Pēteris Šmidre budžeta deficīta pieauguma tendenci uzskata par nepareizu. “Mēs viegli varam saprast šo situāciju, ja paraugāmies uz ierindas ģimeni. Mēs strādājam un pelnām. Ja vēlamies kaut ko iegādāties, paņemam aizņēmumu, un tas ir normāli. Taču, ja mēs, vēl neatdodot kredītu, aizņemsimies atkal, bet mūsu ienākumi paliks tajā pašā līmeni, ne pie kā laba tas nenovedīs.”
Rakstnieks Jurģis Liepnieks šaubās, ka Saeima valdības iesniegto budžeta projektu neapstiprinās. “Viss ir vienkārši – šo valdību apstiprināja Saeima, un Saeima nobalsos par budžetu, citādi tās apstiprinātajai valdībai ir jāatkāpjas. Teorētiski tas ir iespējams, bet es neticu šādam scenārijam.”
Visus ekspertu argumentus skaties video, raksti komentāros, kuram viedoklim piekrīti un kāds ir tavs viedoklis par šo jautājumu.
Visas Lielā jautājuma diskusijas skaties šeit.