Pētījums atklāj, kādēļ svarīgi sportot kaut 10 minūtes dienā: 5 dienas līdz "Rimi" Rīgas maratonam
foto: Unsplash
Katru dienu veicot tikai nepilnas 10 minūtes mērenas vai intensīvas fiziskās slodzes, uzlabojas pētījuma dalībnieku atmiņa, bet vislielākā ietekme ir uz tādiem procesiem kā plānošana un organizēšana.
Citi sporta veidi

Pētījums atklāj, kādēļ svarīgi sportot kaut 10 minūtes dienā: 5 dienas līdz "Rimi" Rīgas maratonam

Sporta nodaļa

Jauns.lv

“Journal of Epidemiology & Community Health” publicētā pētījumā noskaidrots, ka cilvēki, kuri diennaktī kaut 10 minūtes pavada enerģiskās fiziskās aktivitātēs ievērojami uzlabo savu smadzeņu darbību.

Pētījums atklāj, kādēļ svarīgi sportot kaut 10 min...

Piestiprinot aktivitātes monitorus pie gandrīz 4500 cilvēkiem Lielbritānijā un septiņas dienas sekojot cilvēku kustībām 24 stundas diennaktī, pētnieki mēģināja noskaidrot, kā dalībnieku uzvedība ietekmē viņu īstermiņa atmiņu, problēmu risināšanas un apstrādes prasmes.

Par mērenu fizisko aktivitāti parasti uzskata ātru staigāšanu, braukšanu ar velosipēdu vai skriešanu. Enerģiskas kustības ir, piemēram, aerobā dejošana, skriešana, peldēšana un braukšana ar velosipēdu kalnā, jeb tādas, kas paātrina sirdsdarbību un elpošanu.

Pētījumā, kas publicēts žurnālā “Journal of Epidemiology & Community Health”, konstatēts, ka, katru dienu veicot tikai nepilnas 10 minūtes mērenas vai intensīvas fiziskās slodzes, uzlabojas pētījuma dalībnieku atmiņa, bet vislielākā ietekme ir uz tādiem procesiem kā plānošana un organizēšana.

"Ņemot vērā, ka mēs neuzraudzījām dalībnieku izziņas spējas daudzu gadu garumā, iespējams, ka tie cilvēki, kuri vairāk kustas, vidēji mēdz būt ar augstākām izziņas spējām," sacīja pētījuma autors. "Tomēr, jā, tas varētu nozīmēt arī to, ka pat minimālas izmaiņas mūsu ikdienas dzīvē var ietekmēt mūsu smadzeņu darbību uz labo pusi.”

Jāpiebilst gan, ka pētījumam bija daži ierobežojumi, tostarp trūka zināšanu par dalībnieku kopējo veselību.