![Sieviete vaicā: kā atgūt bijušo mīļoto, un kad ir brīdis, kad tas vairs nav iespējams?](https://i.jauns.lv/t/2025/02/13/3212275/660x471.webp?v=1739443015)
Sieviete vaicā: kā atgūt bijušo mīļoto, un kad ir brīdis, kad tas vairs nav iespējams?
![](https://i.jauns.lv/t/pt/XIFzYSbhfLMkXPqGR8zKnVh23CyCXMejkMmK9l5u/50x50.webp)
Sievietes bieži psihoterapeitiem jautā, lai palīdz viņām atgūt mīļoto vīrieti. Vai tas vispār ir iespējams - atjaunot attiecības ar kādu, kurš to nevēlas? Un kad ir tas brīdis, pēc kura vairs nav atpakaļceļa?
Reāli skatoties, ja cilvēks pats nevēlas atgriezties attiecībās, tad piespiedu vai manipulācijas ceļā to panākt nav iespējams (vismaz ne ilgtermiņā un bez negatīvām sekām). Psihoterapija var palīdzēt saprast šķiršanās iemeslus, pašas cilvēka emocijas un vēlmes, kā arī attīstīt veselīgākus veidus, kā veidot attiecības nākotnē.
Ja attiecību izjukšana notikusi nesaprašanās, komunikācijas problēmu vai citu risināmu iemeslu dēļ, psihoterapija var palīdzēt sievietei (vai abiem partneriem) izprast situāciju un, iespējams, izveidot jaunu saikni – bet tikai tad, ja abi cilvēki to vēlas. Ja viens no partneriem ir skaidri izlēmis attiecības neturpināt, labākais, ko var darīt, ir pieņemt šo realitāti un koncentrēties uz savu emocionālo labklājību.
Tātad – atgūt cilvēku, kurš nevēlas būt kopā, nav reāli un nav arī veselīgi. Psihoterapijas fokuss drīzāk ir uz palīdzību cilvēkam pārvarēt zaudējumu un veidot pilnvērtīgu dzīvi tālāk.
Vai var atjaunot saikni ir kādu cilvēku?
Tomēr ir dažādi veidi, kā mēģināt atjaunot saikni ar kādu cilvēku. Tiesa, tas ir atkarīgs no situācijas un iemesla, kāpēc attiecības tika pārtrauktas. Ja cilvēks skaidri nevēlas atgriezties, tad ir jāciena viņa izvēle. Tomēr, ja pastāv iespēja, ka attiecības var atjaunot, šeit ir daži veidi, kā to mēģināt:
1. Uzlabot sevi un savu dzīvi
– Cilvēki bieži pievelkas pie tiem, kuri ir emocionāli līdzsvaroti un pārliecināti par sevi.
– Ja šķiršanās iemesls bijis saistīts ar personiskajām problēmām, strādājot pie sevis, var palielināt iespēju atjaunot attiecības.
2. Atjaunot komunikāciju
– Ja kontakts ir pārtraukts, var mēģināt sazināties neuzbāzīgā veidā, piemēram, nosūtot ziņu vai pajautājot, kā klājas.
– Ja cilvēks atsaucas, var pamazām veidot dialogu un mēģināt saprast viņa attieksmi.
3. Risināt pagātnes problēmas
– Ja attiecību izjukšanas iemesls bija konflikti vai nesaprašanās, ir vērts mēģināt tos izrunāt un saprast, vai iespējams tos atrisināt.
– Uzticama un atklāta saruna var radīt iespēju abiem atjaunot saikni.
4. Radīt kopīgas situācijas
– Ja abiem ir kopīgi draugi vai interešu loks, var mēģināt veidot dabiskas tikšanās, neuzspiežot attiecības.
– Piemēram, ja agrāk patika kopīgi apmeklēt kādus pasākumus, var mēģināt tur atkal būt redzamam.
5. Parādīt izmaiņas, nevis solīt tās
– Ja iepriekšējās attiecībās bija problēmas, kuras bijušais partneris uzskatīja par šķēršļiem, parādīt reālas izmaiņas savā uzvedībā un attieksmē var palīdzēt mainīt viņa skatījumu.
6. Pieņemt, ka atgriešanās ne vienmēr ir iespējama
– Ja cilvēks skaidri norāda, ka nevēlas atjaunot attiecības, vislabākais, ko var darīt, ir to pieņemt un turpināt savu dzīvi.
– Dažreiz cilvēku piesaista tie, kas neliekas izmisuši pēc attiecību atjaunošanas, bet gan dzīvo savu dzīvi ar pārliecību.
Galu galā attiecību atjaunošana prasa abpusēju vēlmi un piepūli. Ja tikai viens cilvēks vēlas atjaunot attiecības, bet otrs nav ieinteresēts, tad labākais risinājums ir virzīties uz priekšu un meklēt jaunas iespējas dzīvē.
Kad ir kritiskais brīdis, kad attiecības vairs nav iespējams atjaunot?
Attiecības vairs nevar atjaunot, ja ir sasniegti šādi punkti:
1. Viens no partneriem skaidri un konsekventi nevēlas atgriezties
– Ja otrs cilvēks ir pateicis, ka attiecības viņu vairs neinteresē, un to atkārto vairākkārt, nav jēgas mēģināt viņu pārliecināt.
– Attiecības nevar pastāvēt bez abpusējas vēlmes.
2. Ir bijusi nopietna nodevība vai pāridarījums
– Ja attiecības izjuka vardarbības, manipulāciju, dziļas uzticības zaudēšanas dēļ, bieži vien ir neiespējami atgriezties pie veselīgām attiecībām.
– Pat ja kāds no partneriem vēlētos atjaunot attiecības, emocionālie ievainojumi var būt pārāk dziļi.
3. Viņš/viņa ir izveidojis jaunas attiecības
– Ja bijušais partneris jau ir kopā ar kādu citu un ir laimīgs, mēģinājumi atgriezties var būt ne tikai bezjēdzīgi, bet arī destruktīvi.
– Jāciena viņa/viņas izvēle un jāturpina sava dzīve.
4. Jau ir bijuši vairāki neveiksmīgi mēģinājumi atjaunot attiecības
– Ja attiecības vairākkārt izjuka un nekas būtiski nemainās, tad, visticamāk, tās nav domātas ilgtspējīgai nākotnei.
– Atkārtoti mēģinājumi var radīt vairāk emocionālas sāpes nekā labumu.
5. Kāds no partneriem ir mainījies līdz nepazīšanai
– Ja dzīves prioritātes, vērtības un uzskati ir kļuvuši ļoti atšķirīgi, attiecības var vairs nebūt iespējamas.
– Cilvēki dažreiz attīstās dažādos virzienos, un tas ir normāli.
6. Viens no partneriem ir piedzīvojis ilgstošu emocionālu izdegšanu attiecībās
– Ja attiecībās kāds jutās izsmelts, nelaimīgs vai ilgstoši cieta, atgriešanās var nozīmēt atgriešanos pie veciem ievainojumiem.
– Labāk ir virzīties uz priekšu un meklēt harmoniskākas attiecības.
7. Nav palicis nekāds emocionāls pamats attiecībām
– Ja pēc šķiršanās abi partneri jūtas vienaldzīgi un vairs nav emocionālas saiknes, tad attiecību atjaunošanai nav pamata.
– Attiecības nevar pastāvēt tikai aiz ieraduma vai komforta pēc.
Bieži vien labākais ceļš ir pieņemt realitāti un koncentrēties uz jauniem sākumiem, nevis pagātni. Attiecības, kuras vairs nav iespējams atjaunot, parasti atbrīvo vietu jaunām, veselīgākām iespējām nākotnē.